Instruktorzy

To oni czuwają nad twoim bezpieczeństwem w czasie kursów , wypraw i uczą, jak zdobywać najwyższe szczyty.
Poznajmy się!

Eduard Kuro Liptak

Nie wiem jak Wam przedstawić Kuro. Każde słowo o NIM brzmi banalnie. To wyjątkowy człowiek. O Tatrach wie prawie wszystko. Słowo prawie , to tylko kurtuazja.

Przewodnik IVBV , ratownik HZS , który dla rozrywki nosi zaopatrzenie do tatrzańskich schronisk. Demon pracy.

Partner w biznesie , partner od liny , dobry PRZYJACIEL !

0

lat Doświadczenie

0

ilość Wyprawy

0

Wyszkolonych Wspinacze

Marco Bigatti

0

lat Doświadczenie

0

ilość Wyprawy

0

Wyszkolonych Wspinacze

Człowiek orkiestra. Alpy i Dolomity to jego świat. Cały świat. Jego życie to góry, wspinanie i ski alpinizm. Alpejskie , wielkie ściany to jego domena. Ale i skały mu nieobce. 8a OS dla człowieka, który specjalizuje się we wspinaczce wielkościanowej to wyczyn nie lada.

Marco zabierze Was w Alpy i Dolomity, nauczy wspinania w lodzie oraz zabierze na skitoury i freeridy. Zabierze Was wysoko. Żebyście mogli zanurzyć się w chmurach.

Oleksandr “Sure” Kashel

0

lat Doświadczenie

0

ilość Wyprawy

0

Wyszkolonych Wspinacze

Wspaniały wspinacz i organizator wypraw. Specjalista od Kaukazu i gór centralnej Azji. To co dla innych jest niemożliwe, dla niego jest rutyną. Dwukrotny wicemistrz alpinizmu na Ukrainie. Na 7000 metrów porusza się jak pantera. Nie tylko świetny wspinacz i narciarz ale doskonały i cierpliwy instruktor.

Partner w biznesie i przyjaciel. Specjalista od wypraw wysokogórskich i spraw beznadziejnych.

Zosia Bachleda

0

lat Doświadczenie

0

ilość Wyprawy

0

Wyszkolonych Wspinacze

Zosia jest wielka. Nie tylko kwalifikacjami zawodowymi. To wspaniały człowiek. Mądra, cierpliwa, profesjonalna. POSTAĆ.

Instruktor narciarstwa wysokogórskiego PZA, instruktor turystyki wysokogórskiej VHT, wysokogórski przewodnik tatrzański I-szej klasy, międzynarodowy przewodnik wysokogóski UIMLA. Wielokrotna mistrzyni Polski w skialpiniźmie.

W Trango zajmuje się Skitourami i trekkingiem.

Sergio i Simone

Ich firma – Jebel Sardinia to nasz bliski partner. Sergio i Simone zajmują się trekkingiem i multiaktywnościami na Sardynii.

0

lat Doświadczenie

0

ilość Wyprawy

0

Wyszkolonych Wspinacze

Dyplomowani przewodnicy górscy na Sardynii. Rdzenni Sardyńczycy. Poruszają się po górskich ścieżkach wyspy jak kozice. Powiedzieć, że znają góry jak własną kieszeń to nic nie powiedzieć. Jako nieliczni prowadzą trekking Selvaggio Blu bez użycia lin i konieczności zjazdów. Dajcie im szansę by przekazali Wam swoją pasję i miłość do natury , by pokazali Wam miejsca o których już nigdy nie zapomniecie.

Erik Rabatin

W Trango prowadzi zimowe kursy turystyki wysokogórskiej i taternickie.

0

lat Doświadczenie

0

ilość Wyprawy

0

Wyszkolonych Wspinacze

Ratownik HZS – Wysokie Tatry. Instruktor Alpinizmu i Skialpinizmu SHS James (słowacki PZA). Alpinista od 1995 roku. Ponad 400 dróg wspinaczkowych w Tatrach w tym autor 12 nowych przejść. Wspinał się w wielkich alpejskich ścianach oraz w Ameryce. Uczestnik dwóch wypraw SHS James w Karakorum w 2005 i 2008 roku. Od 2006 w Horskiej Służbie. Nie tylko ratownik ale także zajmuje się testowaniem i kontrolą sprzętu wspinaczkowego. Obecnie jako członek odpowiedniej komisji James zajmuje się metodologią wspinania. Świetny wspinacz i organizator mistrzostw Słowacji w drytoolingu.

Olga Kosek

Rocznik 1991, z pochodzenia Łodzianka, aktualnie mieszkam w Krakowie

0

lat Doświadczenie

0

ilość Wyprawy

0

Wyszkolonych Wspinacze

Ze wspinaniem związana jestem od dziecka, choć świadomie od 2006r. W 2009r zafascynowało mnie wspinanie w rysach, a od 2013 wspinanie drytoolowe (sportowe zimowe). W sezonie 2013/14 wystartowałam po raz pierwszy w Lodowym Pucharze Świata. Trzykrotny awans do półfinłów sprawił, że przez kilka najbliższych lat postanowiłam skoncentrować się na karierze sportowej. Nie wyobrażam sobie jednak życia bez wspinania letniego i jakoś staram się godzić jedno z drugim.
Od 2011r. jestem instruktorem wspinaczki sportowej, a od 2018 także instruktorem Polskiego Związku Alpinizmu o specjalizacji wspinaczka skalna. Zajmuję się prowadzeniem sekcji wspinaczkowych dla dorosłych, kursami skałkowymi po drogach ubezpieczonych i na własnej asekuracji, kursami drytoolingu oraz kursami po via ferrratach.
Za największe sukcesy wspinaczkowe uważam:
• Opętanie, czyli nowa droga w Tatrach wraz z Marcinem Gąsienicą-Kotelnickim i Darkiem Kałużą.
• 6. miejsce Mistrzostw Świata we wspinaczce lodowej w kombinacji, 2018r
• Fakt, że robię to co lubię i lubię to, co robię