Skitoury – wstęp

Równomierny szelest śniegu pod nartami. Tak, jakby sunęły po aksamicie. Mroźne powietrze chłodzi płuca. Ruch mięśni rozsyła ciepło po całym ciele. Głowa chwyta lekki wiaterek, oczy napawają się czystą bielą doliny. Cisza. Czy może być coś piękniejszego ? Poczucie wolności, spokoju i radość z wysiłku wspinania się. W górę. Na przełęcz, na szczyt, byle wyżej, byle dalej. A potem zjazd, własny ślad na nietkniętym śniegu, pęd powietrza i znowu zadyszka. Narciarstwo wysokogórskie to alternatywa wobec zatłoczonych stoków, hałaśliwych miejsc, powtarzających się zjazdów. To niezwykłe doświadczenie wolności i szczęścia.

Zapraszamy na różne formy wycieczek narciarskich. Dla narciarzy, którzy dają sobie radę na stokach narciarskich, ale nie mają doświadczenia w jeździe poza trasowej proponujemy krótkie wycieczki na nartach skitourowych z elementami nauki jazdy w terenie. Przewodnik nauczy Was posługiwania się sprzętem skitourowym, zestawem lawinowym oraz przygotuje Was do samodzielnych wycieczek w nietrudnym terenie wysokogórskim.
Dla dobrych narciarzy, spokojnie pokonujących trasy czerwone lub czarne polecamy dłuższe wycieczki na przełęcze i szczyty tatrzańskie takie jak Kopa Kondracka, Wrota Chałubińskiego czy Rakoń.
Dla bardziej doświadczonych narciarzy, którzy nie raz brali udział w wycieczkach narciarskich oferujemy jednodniowe lub kilkudniowe skitoury, z noclegami w schroniskach, ze zjazdami z trudniejszych szczytów: Starorobociański, Kozi Wierch, Rysy. Prowadzimy również po Tatrach słowackich Alpach. Sprzęt skitourowy i zestawy lawinowe można wypożyczyć w Tatra Trade, naszej zaprzyjaźnionej wypożyczalni. Wycieczki narciarskie prowadzą licencjonowani Przewodnicy Tatrzańscy, Instruktorzy Narciarstwa Wysokogórskiego PZA, z wieloletnim doświadczeniem wysokogórskim.