Trzydniowe wspinanie w Dolomitach – Piz Caviazes , Sellatürme, Fünffingerspitze

Ostatnie wolne terminy

Wstęp

Dolomity to najbardziej niesamowite góry Europy. Strome, surowe ściany wyrastające z kolorowych hal, przybierające pastelowe odcienie pod wpływem światła. To surrealistyczny świat.
Drogi wspinaczkowe nie zawsze idealnej jakości ale te na które Was zabierzemy są nie tylko piękne ale są lite i bezpieczne. To oferta dla wspinaczy, którzy czują się swobodnie w zakresie trudności IV-IV+ stopnia UIAA. Dzięki naszej ofercie będziecie wspinać się na prawdopodobnie najpiękniejszych drogach tego rejonu Dolomitów. Nie potrzebujemy od Was zaświadczeń o ukończonych kursach wspinaczkowych. Ufamy Wam ! Prosimy tylko o racjonalną ocenę swoich możliwości. To jest wyjazd wspinaczkowy! Zatem kondycja i umiejętności muszą pozwolić Wam na kilkugodzinne wspinanie każdego dnia w bardzo dużej ekspozycji. Umiejętność zjazdów na linie jest konieczna! Niestety nie będziemy mieć czasu na naukę. Przewodnik zbuduje wszystkie stanowiska asekuracyjne i zjazdowe ale korzystać z nich i asekurować musicie umieć !
W zamian proponujemy: świetnej jakości skałę, niesamowite widoki , przepiękne szczyty , możliwość wspinania na trudnych drogach zawsze pod opieką zawodowców, przewodników IVBV. Zmierzysz się z naturą, pionem i grawitacją, doświadczysz radości ze wspinaczki blisko nieba. A potem wrócisz do domu, napewno inny bo będziesz już wiedzieć co znaczy piękno. Uwaga! Wspinanie w górach może uzależnić!

Plan wyprawy

  • Dzień 01: O godz 18-19 spotkanie z przewodnikiem w schronisku Carlo Valenti (Rifugio Carlo Valenti). Omówienie dni wspinaczkowych i podział sprzętu wspinaczkowego. Nocleg.

 

  • Dzień 02: Pierwszy dzień naszej aktywności to wspinaczka południową ścianą Piz Caviazes drogą „Mały Micheluzzi” o trudności IV+ w skali UIAA. Swietnej jakości skała, dobrze ubezpieczona oferuje wspinanie, nawet w najtrudniejszym miejscu, po dużych chwytach. Po 6-7 wyciągach osiągniemy półkę Gamsband, którą rozpoczniemy zejście. Musimy dojść do parkingu z którego samochodem udamy się na nocleg do schroniska Carlo Valenti.

 

  • Dzień 03: Dzisiejszy dzień ma łatwy start. Jako jedni z pierwszych jedziemy kolejką gondolową do schroniska Demetz. Dzisiaj czeka nas niesamowita, niezbyt trudna technicznie ale bardzo powietrzna wspinaczka trudnościach IV+ w skali UIAA – grań szczytów Fünffingerspitze. Na przemian będziemy się wspinać i zjeżdzać na linie. W tym nadrealnym śweiecie spędzimy prawie cały dzień. Potem nocleg w schronisku Carlo Valenti.

 

  • Dzień 04: Dzisiaj czeka nas jedna z najbardziej znanych i pięknych dróg wspinaczkowych Dolomitów – grań wież Sella o maksymalnych trudnościach IV+ w skali UIAA. Na pierwszą z wież będziemy wspinać się drogą Stegera (IV+) która oferuje wspinanie w rysach i kominach. Potem krótki łatwy „Kostner” (III+), który wyprowadzi nas na drugą z wież. A potem najpiękniejsza i najbardziej powietrzna część grani

 

  • – „Jahnweg” (IV) którą wespniemy się na trzecią wieżę. Widok na przebytą grań, nie jest piękny, jest inny. Ale to już trzeba zobaczyć samemu. Na koniec musimy bardzo uważać podczas zejścia na przełęcz.

 

  • Tam dopiero pogratulujemy sobie sukcesu i uśmiechniemy do siebie promiennie nie musząc tłumaczyć sobie czego dokonaliście i co zobaczyliście! To zrozumiecie bez słów.

 

  UWAGA ! Na wspinaczkę przewodnik zabiera maksymalnie 2 osoby!

UWAGA!

Postaramy się zawsze zrealizować podany program. Jednak góry wysokie to królestwo nieprzewidywalnej pogody. Jeśli zagrożenie lawinowe będzie zbyt duże, pogoda będzie zagrażała Waszemu bezpieczeństwu lub wystąpią inne, obiektywne zagrożenia to instruktor/przewodnik prowadzący zajęcia ma prawo, a nawet obowiązek odwołać je, organizując zajęcia zastępcze. Nie wymagamy, żebyście byli maratończykami, wystarczy podstawowa sprawność fizyczna. Jednak jeśli przyjedziecie na szkolenie całkowicie nieprzygotowani fizycznie, to instruktor/przewodnik ma prawo odmówić Wam udziału w kursie.
Podczas zajęć nie pijemy alkoholu.

Terminy i ceny

Wyjazd dostępny jest na indywidualne zamówienie w każdym momencie od 15.06. do 15.10.
Proponujemy dwa otwarte terminy:
01. 27.06. – 30.06.2019 – Cena 600 euro/1 osoba
02. 29.08. – 01.09.2019 – Cena 600 euro/1 osoba

Cena nie obejmuje

1.1. Dojazdu w Dolomity
2. Kosztów noclegów i wyżywienia (oczywiście to my dokonujemy potrzebnych rezerwacji w schronisku)
3. Kosztów kolejek górskich i parkingów
4. Wydatków natury osobistej
Koszt noclegu za dobę to 38 euro/1 osoba. W schronisku istnieje możliwość wykupienia posiłków.

Jak się zapisać

Wyślij email na adres: [email protected] lub zadzwoń pod numer: +48 784 098 487, następnie wpłać zadatek w wysokości 900 PLN (słownie: dziewięćset PLN). Rezygnacja do 14 dni przed datą wyjazdu powoduje potrącenie 30% zaliczki.

W tytule wpłaty proszę, podać datę oraz imię i nazwisko. Po otrzymaniu przelewu potwierdzimy jego przyjęcie i Twoją rezerwację. Resztę kwoty, możesz zapłacić gotówką  przewodnikowi w dniu przyjazdu lub przelewem do 2 dni przed wyjazdem.

Jeśli jesteś w ciąży, jesteś chory/a na serce, nadciśnienie tętnicze lub inne poważne dolegliwości, to prosimy  o poinformowanie nas o tym,  oczywiście tylko do naszej wiadomości.

Cena obejmuje

1. Opiekę i pracę przewodnika podczas trwania całej imprezy.
2. Wyposażenie w komplet potrzebnego sprzętu wspinaczkowego posiadającego atesty UIAA z wyjątkiem butów wspinaczkowych.
3. Ubezpieczenie górskie i OC na czas trwania wyjazdu obejmujące akcję ratowniczą z użyciem śmigłowca.
Bardzo polecamy wykupienie ponadto członkostwa w austriackim Alpenverein.