Wspinanie w Dolomitach – Marmolada „Don Quichote” VI w skali UIAA

Ostatnie wolne terminy

Wstęp

Dolomity to najbardziej niesamowite góry Europy. Strome, surowe ściany wyrastające z kolorowych hal, przybierające pastelowe odcienie pod wpływem światła. To surrealistyczny świat.
Drogi wspinaczkowe nie zawsze idealnej jakości ale te na które Was zabierzemy są nie tylko piękne ale są lite i bezpieczne. To oferta dla wspinaczy, którzy czują się swobodnie w zakresie trudności VI stopnia UIAA. Dzięki naszej ofercie będziecie wspinać się na symbol wspinaczkowy Dolomitów – południową ścianę Marmolady (3343 m n.p.m.) drogą Don Quichote klasyczną VI w skali UIAA. Nie potrzebujemy od Was zaświadczeń o ukończonych kursach wspinaczkowych. Ufamy Wam! Prosimy tylko o racjonalną ocenę swoich możliwości. To jest wyjazd wspinaczkowy! Zatem kondycja i umiejętności muszą pozwolić Wam na kilkugodzinne wspinanie każdego dnia w bardzo dużej ekspozycji. Umiejętność zjazdów na linie jest konieczna! Niestety nie będziemy mieć czasu na naukę. Przewodnik zbuduje wszystkie stanowiska asekuracyjne i zjazdowe ale korzystać z nich i asekurować musicie umieć! W zamian proponujemy: niesamowite widoki, przepiękne szczyty, możliwość wspinania zawsze pod opieką zawodowców, przewodników IVBV. Zmierzysz się z naturą, pionem i grawitacją, doświadczysz radości ze wspinaczki blisko nieba. A potem wrócisz do domu, napewno inny bo będziesz już wiedzieć co znaczy piękno. Uwaga! Wspinanie w górach może uzależnić!

Plan wyprawy

    Dzień 01: Spotkanie z przewodnikiem Trango1.com o godz. 14 w miejscowości Malga Ciapela. Po ok. 2 godzinnym marszu podejdziemy do schroniska Falier (Rifugi Falier). Tam omówimy jutrzejszą wspinaczkę i podzielimy się sprzętem wspinaczkowym. Nocleg
    Dzień 02: Skoro świt, jak najwcześniej ruszamy pod ścianę. Czeka na nas królowa Dolomitów, południowa ściana Marmolady d’Ombretta i 24 wyciągi wspinania! Na początku szybko zdobędziemy wysokość wspinając się trójkowo-czwórkowymi pasażami. Pionowym zacięciem dojdziemy do tzw. Środkowej półki gdzie zacznie się prawdziwa wspinaczka. Pionowe płyty pną się do samego szczytu. Późnym popołudniem staniemy na wierzchołku z którego 2 krótkimi zjazdami dostaniemy się do drogi którą dotrzemy do kolejki górskiej. Na zakończenie naszej eskapady w schronisku pogratulujemy sobie sukcesu i uśmiechniemy do siebie przy kuflu piwa nie musząc tłumaczyć sobie czego dokonaliście i gdzie byliście! To zrozumiecie bez słów
    UWAGA! Na wspinaczkę przewodnik zabiera maksymalnie 1 osobę!

UWAGA!

Postaramy się zawsze zrealizować podany program. Jednak góry wysokie to królestwo nieprzewidywalnej pogody. Jeśli zagrożenie lawinowe będzie zbyt duże, pogoda będzie zagrażała Waszemu bezpieczeństwu lub wystąpią inne, obiektywne zagrożenia to instruktor/przewodnik prowadzący zajęcia ma prawo, a nawet obowiązek odwołać je, organizując zajęcia zastępcze. Nie wymagamy, żebyście byli maratończykami, wystarczy podstawowa sprawność fizyczna. Jednak jeśli przyjedziecie na szkolenie całkowicie nieprzygotowani fizycznie, to instruktor/przewodnik ma prawo odmówić Wam udziału w kursie.
Podczas zajęć nie pijemy alkoholu.

Terminy i ceny

Wyjazd dostępny jest na indywidualne zamówienie w każdym momencie od 15.06. do 15.10.
Proponujemy dwa otwarte terminy:
01. 02.07.2019 – Cena 750 euro/1 osoba
02. 03.09.2019 – Cena 750 euro/1 osoba

Cena nie obejmuje

1. Dojazdu w Dolomity
2. Kosztów noclegów i wyżywienia (oczywiście to my dokonujemy potrzebnych rezerwacji w schronisku)
3. Kosztów kolejek górskich i parkingów
4. Wydatków natury osobistej

Koszt noclegu za dobę to ok. 50 euro/1 osoba ze śniadaniem i kolacją./p>

Jak się zapisać

Wyślij email na adres: [email protected] lub zadzwoń pod numer: +48 784 098 487, następnie wpłać zadatek w wysokości 200 euro (słownie: dwieście euro). Rezygnacja do 14 dni przed datą wyjazdu powoduje potrącenie 30% zaliczki.

W tytule wpłaty proszę, podać datę oraz imię i nazwisko. Po otrzymaniu przelewu potwierdzimy jego przyjęcie i Twoją rezerwację. Resztę kwoty, możesz zapłacić gotówką  przewodnikowi w dniu przyjazdu lub przelewem do 2 dni przed wyjazdem.

Jeśli jesteś w ciąży, jesteś chory/a na serce, nadciśnienie tętnicze lub inne poważne dolegliwości, to prosimy  o poinformowanie nas o tym,  oczywiście tylko do naszej wiadomości.

Cena obejmuje

1. Opiekę i pracę przewodnika podczas trwania całej imprezy.
2. Wyposażenie w komplet potrzebnego sprzętu wspinaczkowego posiadającego atesty UIAA z wyjątkiem butów wspinaczkowych.
3. Ubezpieczenie górskie i OC na czas trwania wyjazdu obejmujące akcję ratowniczą z użyciem śmigłowca.
Bardzo polecamy wykupienie ponadto członkostwa w austriackim Alpenverein.