Trzydniowe wspinanie w Kaiser Gebirge Austria

Ostatnie wolne terminy

Wstęp

Kaiser Gebirge to wapienne góry wyrastające z tyrolskich hal. Strzeliste szczyty, pionowe ściany o różnych trudnościach. To tu powstała pierwsza droga o trudnościach VII w skali UIAA. W 1910 roku!
Góry nie tak bardzo popularne i surrealistyczne jak Dolomity, ale zaręczamy, skała wspaniałej jakości, dobra asekuracja, wielkie ściany i zapierające dech widoki. To oferta dla wspinaczy, którzy czują się swobodnie w zakresie trudności V-VI stopnia UIAA. Nie potrzebujemy od Was zaświadczeń o ukończonych kursach wspinaczkowych. Ufamy Wam ! Prosimy tylko o racjonalną ocenę swoich możliwości. To jest wyjazd wspinaczkowy! Zatem kondycja i umiejętności muszą pozwolić Wam na kilkugodzinne wspinanie każdego dnia w bardzo dużej ekspozycji. Umiejętność zjazdów na linie jest konieczna! Niestety nie będziemy mieć czasu na naukę. Przewodnik zbuduje wszystkie stanowiska asekuracyjne i zjazdowe ale korzystać z nich i asekurować musicie umieć! W zamian proponujemy: niesamowite widoki, przepiękne szczyty, możliwość wspinania zawsze pod opieką zawodowców, przewodników IVBV. Zmierzysz się z naturą, pionem i grawitacją, doświadczysz radości ze wspinaczki blisko nieba. A potem wrócisz do domu, napewno inny bo będziesz już wiedzieć co znaczy piękno. Uwaga! Wspinanie w górach może uzależnić!

Plan wyprawy

    Dzień 01: Spotkanie z przewodnikiem Trango1.com o godz. 15 w miejscowości Ellmau potem pieszo do schroniska Gruttenhutte gdzie przy kolacji omówimy nasze plany wspinaczkowe i rozdamy sprzęt wspinaczkowy. Nocleg.
    Dzień 02: Na pierwszy ogień poznacie się z granią Kopftorl na Ellmauer Halt. To wielkiej urody, łatwa w sam na rozgrzewkę grań, przeważnie trójkowa z jednym miejscem IV. Po południu przemieścimy się samochodem do miejscowości Griesenau do pensjonatu Griesener Alm, który będzie naszą bazą na najbliższe dni.
    Dzień 03: Do wyboru – Północna grań Fleischbank ( III+) albo 15 wyciągów na Via Classica na północno-wschodniej ścianie Fleischbank (V na pięciu wyciągach reszta to głównie III-IV w skali UIAA).
    Dzień 04: Do wyboru – albo Via Classica na Fleischbank V w skali UIAA (jeśli nie będziemy robić jej dzień wcześniej) albo absolutny top Kaiser Gebirge, piękny klasyk rejonu – droga Dulfra na wschodnie ścianie Fleischbank. To V/A0 albo czysta VI w skali UIAA. 14 wyciągów zjawiskowego wspinania. Na zakończenie dnia w schronisku pogratulujemy sobie sukcesu i uśmiechniemy do siebie przy kuflu piwa nie musząc tłumaczyć sobie czego dokonaliście i gdzie byliście! To zrozumiecie bez słów. UWAGA! Na wspinaczkę przewodnik zabiera maksymalnie 2 osoby!

UWAGA!

Postaramy się zawsze zrealizować podany program. Jednak góry wysokie to królestwo nieprzewidywalnej pogody. Jeśli zagrożenie lawinowe będzie zbyt duże, pogoda będzie zagrażała Waszemu bezpieczeństwu lub wystąpią inne, obiektywne zagrożenia to instruktor/przewodnik prowadzący zajęcia ma prawo, a nawet obowiązek odwołać je, organizując zajęcia zastępcze. Nie wymagamy, żebyście byli maratończykami, wystarczy podstawowa sprawność fizyczna. Jednak jeśli przyjedziecie na szkolenie całkowicie nieprzygotowani fizycznie, to instruktor/przewodnik ma prawo odmówić Wam udziału w kursie.
Podczas zajęć nie pijemy alkoholu.

Terminy i ceny

Wyjazd dostępny jest na indywidualne zamówienie w każdym momencie od 15.06. do 15.10.
Proponujemy dwa otwarte terminy:
01. 27.06. – 30.06.2019 – Cena 600 euro/1 osoba
02. 29.08. – 01.09.2019 – Cena 600 euro/1 osoba

Cena nie obejmuje

1. Dojazdu do Austrii
2. Kosztów noclegów i wyżywienia (oczywiście to my dokonujemy potrzebnych rezerwacji w schronisku)
3. Kosztów kolejek górskich i parkingów
4. Wydatków natury osobistej
Koszt noclegu za dobę to ok. 50 euro/1 osoba ze śniadaniem i kolacją./p>

Jak się zapisać

Wyślij email na adres: [email protected] lub zadzwoń pod numer: +48 784 098 487, następnie wpłać zadatek w wysokości 200 euro (słownie: dwieście euro). Rezygnacja do 14 dni przed datą wyjazdu powoduje potrącenie 30% zaliczki.

W tytule wpłaty proszę, podać datę oraz imię i nazwisko. Po otrzymaniu przelewu potwierdzimy jego przyjęcie i Twoją rezerwację. Resztę kwoty, możesz zapłacić gotówką  przewodnikowi w dniu przyjazdu lub przelewem do 2 dni przed wyjazdem.

Jeśli jesteś w ciąży, jesteś chory/a na serce, nadciśnienie tętnicze lub inne poważne dolegliwości, to prosimy  o poinformowanie nas o tym,  oczywiście tylko do naszej wiadomości.

Cena obejmuje

1. Opiekę i pracę przewodnika podczas trwania całej imprezy.
2. Wyposażenie w komplet potrzebnego sprzętu wspinaczkowego posiadającego atesty UIAA z wyjątkiem butów wspinaczkowych.
3. Ubezpieczenie górskie i OC na czas trwania wyjazdu obejmujące akcję ratowniczą z użyciem śmigłowca.
Bardzo polecamy wykupienie ponadto członkostwa w austriackim Alpenverein.