Trzydniowe wspinanie Dolomitach – Rysa Preussa, Kant Dibona i Rysa Dulfra

Ostatnie wolne terminy

Wstęp

Dolomity to najbardziej niesamowite góry Europy. Strome, surowe ściany wyrastające z kolorowych hal, przybierające pastelowe odcienie pod wpływem światła. To surrealistyczny świat. Drogi wspinaczkowe nie zawsze idealnej jakości ale te na które Was zabierzemy są nie tylko piękne ale są lite i bezpieczne. To oferta dla wspinaczy, którzy czują się swobodnie w zakresie trudności V-VI stopnia UIAA. Dzięki naszej ofercie będziecie wspinać się na prawdopodobnie najpiękniejsze szczyty Dolomitów, prawdziwy symbol – Tre Cime di Lavaredo. Nie potrzebujemy od Was zaświadczeń o ukończonych kursach wspinaczkowych. Ufamy Wam! Prosimy tylko o racjonalną ocenę swoich możliwości. To jest wyjazd wspinaczkowy! Zatem kondycja i umiejętności muszą pozwolić Wam na kilkugodzinne wspinanie każdego dnia w bardzo dużej ekspozycji. Umiejętność zjazdów na linie jest konieczna! Niestety nie będziemy mieć czasu na naukę. Przewodnik zbuduje wszystkie stanowiska asekuracyjne i zjazdowe ale korzystać z nich i asekurować musicie umieć! W zamian proponujemy: niesamowite widoki, przepiękne szczyty, możliwość wspinania zawsze pod opieką zawodowców, przewodników IVBV. Zmierzysz się z naturą, pionem i grawitacją, doświadczysz radości ze wspinaczki blisko nieba. A potem wrócisz do domu, napewno inny bo będziesz już wiedzieć co znaczy piękno.
Uwaga! Wspinanie w górach może uzależnić!

Plan wyprawy

    Dzień 01: Spotkanie z przewodnikiem Trango1.com o godz. 18 w schronisku Auronzo u podnóża Tre Cime. Omówienie dróg wspinaczkowych i rozdanie sprzętu wspinaczkowego. Nocleg.
    Dzień 02: Pierwszego dnia pójdziemy wspinać się na najniższą z wież na rysę Preussa. Na wschdniej ścianie Cima Picolla systemem kominem i rys pójdziemy na szczyt. Droga to klasyczna V w skali UIAA. Paul Preuss autor drogi przeszedł ją po raz pierwszy w 1911 roku. Sam i bez liny! Ta droga pozwoli Wam zapoznać się ze specyfiką wspinania i asekuracji w Dolomitach. Po 8 wyciągach wczesnym popołudniem osiągniemy szczyt i potem już na kawę do schroniska. Nocleg
    Dzień 03: Rozwspinani, dzisiaj pójdziemy na wielką wieżę. Na Cime Grande czeka na nas jeden z największych klasyków – kant Dibona. Droga o trudnościach IV+ w skali UIAA. Nieco łatwiej niż poprzedniego dnia ale 500m ściany do wspinania wymaga nie tylko dobrej kondycji ale i odpowiedniego tempa. Pionowe płyty i system rys wyprowadzi nas na szczyt Grande Cime z którego zejdziemy drogą klasyczną. To cały dzień wspinania.
    Dzień 04: Ostatniego dnia czeka nas najtrudniejsza wspinaczka. Mamy do wyboru, długi i piękny Demuthkante (V/A0) na zachodniej Cimie albo wyraźnie krótszą albo bardzo techniczną rysę Dulfra na Cime Grande. Trudności to V+ w skali UIAA. Na tej drodze decydujące są nie tylko umiejętności ale motywacja i żelazna psychika. Na zakończenie naszej eskapady w schronisku pogratulujemy sobie sukcesu i uśmiechniemy do siebie przy kuflu piwa nie musząc tłumaczyć sobie czego dokonaliście i gdzie byliście ! To zrozumiecie bez słów.
    UWAGA! Na wspinaczkę przewodnik zabiera maksymalnie 2 osoby!

UWAGA!

Postaramy się zawsze zrealizować podany program. Jednak góry wysokie to królestwo nieprzewidywalnej pogody. Jeśli zagrożenie lawinowe będzie zbyt duże, pogoda będzie zagrażała Waszemu bezpieczeństwu lub wystąpią inne, obiektywne zagrożenia to instruktor/przewodnik prowadzący zajęcia ma prawo, a nawet obowiązek odwołać je, organizując zajęcia zastępcze. Nie wymagamy, żebyście byli maratończykami, wystarczy podstawowa sprawność fizyczna. Jednak jeśli przyjedziecie na szkolenie całkowicie nieprzygotowani fizycznie, to instruktor/przewodnik ma prawo odmówić Wam udziału w kursie.
Podczas zajęć nie pijemy alkoholu.

Terminy i ceny

Wyjazd dostępny jest na indywidualne zamówienie w każdym momencie od 15.06. do 15.10.
Proponujemy dwa otwarte terminy:
01. 27.06. – 30.06.2019 – Cena 600 euro/1 osoba
02. 29.08. – 01.09.2019 – Cena 600 euro/1 osoba

Cena nie obejmuje

1. Dojazdu w Dolomity
2. Kosztów noclegów i wyżywienia (oczywiście to my dokonujemy potrzebnych rezerwacji w schronisku)
3. Kosztów kolejek górskich i parkingów
4. Wydatków natury osobistej
Koszt noclegu za dobę to 30 euro/1 osoba. W schronisku istnieje możliwość wykupienia posiłków.

Jak się zapisać

Wyślij email na adres: [email protected] lub zadzwoń pod numer: +48 784 098 487, następnie wpłać zadatek w wysokości 900 PLN (słownie: dziewięćset PLN). Rezygnacja do 14 dni przed datą wyjazdu powoduje potrącenie 30% zaliczki.

W tytule wpłaty proszę, podać datę oraz imię i nazwisko. Po otrzymaniu przelewu potwierdzimy jego przyjęcie i Twoją rezerwację. Resztę kwoty, możesz zapłacić gotówką  przewodnikowi w dniu przyjazdu lub przelewem do 2 dni przed wyjazdem.

Jeśli jesteś w ciąży, jesteś chory/a na serce, nadciśnienie tętnicze lub inne poważne dolegliwości, to prosimy  o poinformowanie nas o tym,  oczywiście tylko do naszej wiadomości.

Cena obejmuje

1. Opiekę i pracę przewodnika podczas trwania całej imprezy.
2. Wyposażenie w komplet potrzebnego sprzętu wspinaczkowego posiadającego atesty UIAA z wyjątkiem butów wspinaczkowych.
3. Ubezpieczenie górskie i OC na czas trwania wyjazdu obejmujące akcję ratowniczą z użyciem śmigłowca.
Bardzo polecamy wykupienie ponadto członkostwa w austriackim Alpenverein.