Trekking w Swanetii pod Uszbę i wyprawa na Lailę ( 4009 m n.p.m.)

Ostatnie wolne terminy

Co zobaczysz

Swanetia w Gruzji to jeden z ostatnich dzikich rejonów, które możecie zobaczyć nie narażając się na trudy długoterminowych wypraw górskich.

Piękne doliny, dzikie rzeki a wokół pokryte śniegiem szczyty wysokiego Kaukazu.

No i wiedźma, czyli Uszba. Niesamowita góra, symbol wspinaczkowych eksploracji. Góra morderca. By ją zdobyć nie wystarczy być dobrym i szybkim wspinaczem, ona musi na to pozwolić. Potem spotkacie się ze Scharą (5193 m n.p.m.), najwyższym szczytem Gruzji.

Na koniec wyjdziecie na Lailę (4009 m n.p.m.) która dotknie Was swoim pięknem. Ponadto przekonacie się czy góry wysokie są dla Was.

Ten trekking nazywamy „krokiem w góry wysokie”. Bo wysokość jest akceptowalna dla każdego i sami zobaczycie jak zareaguje Wasz organizm na trudy aklimatyzacji.

Gwarantujemy, że dawka wrażeń i doznań estetycznych jest olbrzymia!

To oferta dla doświadczonych turystów. Niestety nie możecie wstać od biurka i pójść na szczyt.

Jeśli chcesz się przygotować do wyjazdu, to przygotujemy dla Ciebie propozycję treningu.

Ta inwestycja zwróci się na pierwszym, stromym podejściu a jej prawdziwą wartość poznasz podczas zejścia.

Jeden przewodnik opiekuję się 4 uczestnikami trekkingu!

Program

  • Dzień 01: Transfer z lotniska. Poranne spotkanie w w pensjonacie w Mesti, która jest bazą naszej wyprawy. Po śniadaniu na którym poznacie się z ekipą Trango1.com wyruszamy samochodami terenowymi na początek szlaku pod Uszbę. UWAGA! Cały ekwipunek potrzebny do noclegu pod namiotami (śpiwory, karimaty, jedzenie etc.) każdy z uczestników niesie na własnych plecach. Namioty wyniosą przewodnicy. Pierwszego dnia czeka Was ok 1300 m podejścia na lodowiec pod Uszbą. Tam spędzicie pierwszą noc.

 

  • Dzień 02: Po śniadaniu wycieczka po lodowcu z niesamowitymi widokami na szczyty Kaukazu. Powrót górami na piechotę do Mesti. Kolacja i nocleg w pensjonacie.

 

  • Dzień 03: Po śniadaniu poranny transfer do Ushguli, skąd udamy się na trekking na lodowiec u podnóża Szchary. To łatwy dzień. Łatwy nie oznacza nie interesujący. Widok na najwyższy szczyt Gruzji i jego grań jest niezwykły. Po południu transfer do Mesti, kolacja i nocleg.

 

  • Dzień 04: Po śniadaniu w pensjonacie transfer do wioski Tskhumari, która jest punktem startowym trekkingu na Lailę. Wszystkie ciężkie bagaże zabiorą konie więc nie powinniśmy mieć problemu z osiągnięciem przełęczy Chiszdi (3228 m n.p.m.). Nocleg pod namiotami, posiłki znowu będziemy przygotowywać we własnym zakresie.

 

  • Dzień 05-06: W te dni planujemy atak szczytowy i zejście do naszego base campu. Wyjdziemy na jeden z trzech wierzchołków Laili. Na który zdecydują przewodnik z polskim liderem wyprawy. Powrót do Mesti. Kolacja i nocleg.

 

  • Dzień 07: Dzień zapasowy na wypadek niepogody w górach lub braku dostatecznej aklimatyzacji.

 

  Dzień 08: Po śniadaniu w Mesti koniec wyprawy i ewentualny transfer do Kutaisi lub Tbilisi.

UWAGA!

Postaramy się zawsze zrealizować podany program. Jednakże góry wysokie to królestwo nieprzewidywalnej pogody. Jeśli cokolwiek będzie zagrażało Waszemu bezpieczeństwu lub wystąpią inne, obiektywne zagrożenia to przewodnik prowadzący Was ma prawo (obowiązek) zawrócić. Nie wymagamy, żebyście byli maratończykami, wystarczy podstawowa sprawność fizyczna. Jednak jeśli przyjedziecie na spotkanie z przewodnikiem całkowicie nieprzygotowani fizycznie, to przewodnik ma prawo odmówić Wam udziału w wycieczce. Podczas akcji górskiej nie pijemy alkoholu.

Termin i cena

01: 02.07. – 09.07.2019 – cena 670 euro
02: 24.07. – 31.07.2019 – cena 670 euro
03: 14.08. – 21.08.2019 – cena 670 euro
04: 28.08. – 04.09.2019 – cena 670 euro
05: 11.09. – 18.09.2019 – cena 670 euro

Dokumenty i ubezpieczenie

Proszę, zabrać ze sobą dowód osobisty – jeśli nie masz ukończonych 18 lat to wymagamy pisemnej zgody rodziców lub prawnych opiekunów. Każdy z uczestników kursu jest ubezpieczony od NNW i OC do kwoty 100.000 PLN (słownie: sto tysięcy PLN). Każdy z uczestników jest ubezpieczony na wypadek akcji ratunkowej z użyciem śmigłowca.

Jak się zapisać

Wyślij email na adres [email protected] lub zadzwoń pod numer +48 784 098 487, następnie wpłać zaliczkę w wysokości 200 euro po kursie dnia lub euro. W tytule wpłaty proszę  podać datę oraz imię i nazwisko. Po otrzymaniu przelewu potwierdzimy jego przyjęcie i Twoją rezerwację. W razie rezygnacji w terminie do 14 dni przed wyjazdem potrącamy 30% zaliczki. Resztę kwoty możesz zapłacić przelewem do 2 dni przed wyjazdem. Jeśli jesteś w ciąży, jesteś chory/a na serce, nadciśnienie tętnicze lub masz inne poważne dolegliwości, to prosimy o poinformowanie nas o tym, oczywiście tylko do naszej wiadomości.

Cena obejmuje

1. Opiekę lokalnego przewodnika i polskiego lidera grupy.
2. Wszystkie transfery z/do lotniska i na całej trasie trekkingu.
3. Noclegi w pensjonatach w Mesti ze śniadaniami i kolacjami poza opisanymi w programie kiedy śpimy pod namiotami.
4. Cały sprzęt alpinistyczny i turystyczny (raki, uprzęże, czekany, liny, namioty, gaz i kuchenki do gotowania, naczynia)
5. Ubezpieczenie na czas trwania trekkingu obejmujące akcję ratowniczą z użyciem śmigłowca
6. Transport ciężkich bagaży podczas trekkingu na Lailę.

Cena nie obejmuje

1. Biletów lotniczych do Gruzji
2. Śpiwora i karimaty
3. Żywności na trasie trekkingu i podczas noclegów pod namiotami w górach.
4. Wydatków natury osobistej.

Rzeczy do zabrania

Konieczne:
1.spodnie polarowe, spodnie od wiatru wodoodporne ale oddychające,
2. kurtka wodoodporna oddychająca i najlepiej puchowa lub z wypełnieniem primaloft,
3. dużo ciepłych skarpet,
4. cienki i gruby polar,
5. 2 pary rękawic (jedna para zewnętrznych),
6. czapka,
7.buty do schroniska,
8. termos,
9. czołówkę, zapasowe baterie do lampki czołowej, okulary przeciwsłoneczne z wysokim filtrem UV oraz gogle,
10. buty wysokogórskie,
11. plecak (najlepiej 40-50 litrów) .