VIA DELLE BOCCHETTE – Via Ferraty w DOLOMITACH. 4 dni w raju grupy Brenta

Ostatnie wolne miejsca

Dlaczego warto

Via delle Bocchette to ciąg via ferrat, który umożliwia pełne trawersowanie grupy Brenta wzdłuż grani. To czterodniowa trasa poprowadzona bardzo logicznie systemem półek z niesamowitymi panoramami  na Dolomity.

W ciągu 4 dni pokonasz przestrzeń i strome skały. Zmierzysz się ze swoim zmęczeniem w surrealistycznym krajobrazie Dolomitów. Codzienna wędrówka oprócz wysiłku zapewni doznania, o których długo nie zapomnisz. Podczas wędrówki dowiesz się o sobie wiele i poznasz ludzi, którzy być morze staną się Twoimi przyjaciółmi.

Nie obawiaj się, że nie podołasz, że fizycznie Cię to przerasta. To mit. Nie musisz być maratończykiem, żeby doświadczyć przygody, o której będziesz opowiadał wnukom.

O trekkingu

    Nie biegniemy przez góry. Codziennie czeka na Was nocleg w schronisku.  Na szlaku będzie Was prowadzić wykwalifikowany , przewodnik górski,  znający teren.
    Niestety nie jest to oferta dla każdego. Powinniście posiadać już doświadczenie wysokogórskie. Tatrzańskie wystarczy ale bardzie spod znaku Orlej perci niż Kasprowego :).

 

O grupach

W grupie maksymalnie będą 4 osoby. Minimalna liczba uczestników to 3 osoby. Jeśli nie będzie kompletu uczestników, to zastrzegamy sobie prawo do przesunięcia terminu wyjazdu, w porozumieniu z Wami.

Jeśli nie zaakceptujecie zmienionego terminu, to oddajemy wpłacony zadatek.

Cena obejmuje

Cena obejmuje

  1. Opiekę i pracę licencjonowanego przewodnika ZNAJĄCEGO Dolomity
  2. Cały niezbędny sprzęt via ferratowy i alpinistyczny
  3. Ubezpieczenie OC i NNW a także obejmujące koszty akcji ratowniczej z użyciem śmigłowca

Cena nie obejmuje

  1. Kosztów przejazdu do Włoch. Pomagamy porozumieć się uczestnikom wyjazdu żeby jechali jednym samochodem i dzielili koszt podróży na 4 osoby.
  2. Noclegów i wyżywienia. Koszt noclegów to ok. 120 Euro

Rzeczy do zabrania

Konieczne:

1.Plecak o pojemności 40-50 litrów,

2.buty trekkingowe,

3.śpiwór,

4.skarpety (co najmniej 4-5 par) najlepiej bawełniane lub trekkingowe, ale cienkie,

5. klapki, lekkie buty sportowe,

6. krótkie spodenki i długie spodnie (oddychające),

7. koszulki z krótkim rękawem,

8.bluzy z długim rękawem lub cienki polar,

9.kurtkę przeciwdeszczową oddychającą,

10.krem przeciwsłoneczny z wysokim filtrem UV, okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV, smartfon z dobrym aparatem fotograficznym.

UWAGA!

Podczas wycieczek, dla Waszego bezpieczeństwa, nie powinniście pić alkoholu. Teren, po którym będziecie się poruszać to nie Himalaje, ale ekspozycji i powietrza wokół z pewnością Wam nie zabraknie. Niestety jeśli ktoś będzie uparty, to zastrzegamy sobie prawo odmówienia udziału w wycieczce.

Przepraszamy, ale BEZPIECZEŃSTWO reszty grupy jest najważniejsze.

Program

Dzień 1 – Poranne spotkanie z przewodnikiem w Madonna di Campiglio.

Wymarsz w góry na przełęcz Groste z której ferratą Sentiero Alfredo Benini dojdziemy do przełęczy Tuckett i schroniska o tej samej nazwie. Tam spędzimy noc.

Dzień 2 – Via ferrata Sentiero Bocchette Alte – przez wielu uważany za najbardziej atrakcyjną część Via delle Bocchette. To trudna i długa , ok. siedmiogodzinna wędrówka ze schroniska Tuckett do Alimonta. Będziecie wspinać się w chmurach a krajobrazy będą zmieniać się jak w kalejdoskopie.

Dzień 3 – Ze schroniska Alimonta do schroniska Pedrotti zaprowadzi nas nieco trudna Via Ferrata delle Bocchette Centrali. To jeden z najpiękniejszych szlaków turystycznych Alp. Fantastyczna około pięciogodzinna wędrówka i widoki jak nie z tego świata !

Dzień 4 – To ostatni dzień naszej eskapady. Ostatni nie oznacza – nieatrakcyjny. Dzisiaj pokonamy ferratę Sentiero dell’Ideale. Ferrata łączy schronisko Pedrotti ze schroniskiem XII Apostoli. To zjawiskowa trasa a trawers kotła Ambiez z ukrytym w jego wnętrzu lodowcem jest atrakcją samą w sobie.

Popołudniowe zejście i zakończenie wycieczki w Madonna di Campiglio.

Terminy i cena

01. 04.07. – 07.07. – Cena – 1100 zł

02. 18.07. – 21.07.  – Cena – 1100 zł

03. 01.08. – 04.08. – Cena – 1100 zł

04. 15.08. – 18.08. – Cena – 1100 zł

05. 29.08. – 01.09. – Cena – 1100 zł

Dokumenty i ubezpieczenie

Proszę, zabrać ze sobą dowód osobisty – jeśli nie masz ukończonych 18 lat to wymagamy pisemnej zgody rodziców lub prawnych opiekunów. Każdy z uczestników kursu jest ubezpieczony od NNW i OC do kwoty 100.000 PLN (słownie: sto tysięcy PLN). Każdy z uczestników jest ubezpieczony na wypadek akcji ratunkowej z użyciem śmigłowca.

Jak się zapisać

Wyślij email na adres [email protected] lub zadzwoń pod numer +48 784 098 487, następnie wpłać zaliczkę w wysokości 500 zł.

W tytule wpłaty proszę  podać datę oraz imię i nazwisko. Po otrzymaniu przelewu potwierdzimy jego przyjęcie i Twoją rezerwację. W razie rezygnacji w terminie do 14 dni przed wyjazdem potrącamy 30% zaliczki.

Resztę kwoty możesz zapłacić przelewem do 2 dni przed wyjazdem.

Jeśli jesteś w ciąży, jesteś chory/a na serce, nadciśnienie tętnicze lub masz inne poważne dolegliwości, to prosimy o poinformowanie nas o tym, oczywiście tylko do naszej wiadomości.