Trekking Selvaggio Blu, Sardynia – wylot z lotniska Kraków-Balice,21.04-28.04

Ostatni wolny termin: 21.04.-28.04.

Dlaczego warto

Przez niezamieszkałe dzikie góry. Z pięknym morskim pejzażem w tle. W ciągu 6 dni pokonasz przestrzeń i strome wapienne skały. Zmierzysz się ze swoim zmęczeniem w bezludnym terenie wyspy. Codzienna wędrówka oprócz wysiłku zapewni doznania, o których długo nie zapomnisz. Podczas wędrówki dowiesz się o sobie wiele. Poznasz ludzi, którzy być może staną się Twoimi przyjaciółmi. Nie obawiaj się, że nie podołasz, że fizycznie Cię to przerasta. To mit. Nie musisz być maratończykiem, żeby doświadczyć przygody, o której będziesz opowiadał wnukom. Wystarczy, naprawdę podstawowa sprawność fizyczna. Dasz radę.

O trekkingu

    Nie biegniemy przez góry. Jeśli któregoś dnia wędrujemy dłużej, to następnego krócej. Codziennie czeka na Was nocleg, w schronisku albo w rozstawionym przez naszych przewodników namiocie. Będziemy o Was dbać na każdym etapie podróży. Na szlaku będzie Was prowadzić wykwalifikowany, sardyński przewodnik górski, któremu będzie pomagał polski opiekun. JAKO NIELICZNI, PROWADZIMY PRZEZ SELAVAGGIO BLU BEZ KONIECZNOŚCI ZJEŻDŻANIA NA LINIE.

O grupach

W grupie nie będzie więcej, niż 8 osób. Minimalna liczba uczestników to 6 osób. Jeśli nie będzie w grupie 6 osób to zastrzegamy sobie prawo do przesunięcia terminu wyjazdu, w porozumieniu z Wami. Jeśli nie zaakceptujecie zmienionego terminu, to oddajemy wpłacony zadatek.

Cena obejmuje

1.Transfer z lotniska w Cagliari i w druga stronę,

2. Cały program opisany w ofercie zawierający pracę włoskiego przewodnika i polskiego opiekuna grupy. Noclegi w hotelu lub namiotach (podczas trwania trekkingu)
3. Śniadania i kolacje i wyżywienie na całej trasie trekkingu (suchy prowiant) oraz zaopatrzenie w wodę do picia.

4. Transfer cięzkiego bagażu z miejsc noclegu.

5. Przejazd gumowymi motorówkami, kajaki i przejazd jeepami oraz kolację u pasterzy ostatniego dnia.

6. Ubezpieczenie OC i NNW a także obejmujące koszty akcji ratowniczej z użyciem śmigłowca`

Cena nie obejmuje

  1. Biletów lotniczych do i z Cagliari.
  2. Wydatków natury osobistej

Rzeczy do zabrania

Konieczne:

1.Plecak o pojemności 30-40 litrów, o wymiarach, jakich wymagają linie lotnicze,

2.buty trekkingowe,

3.śpiwór,

4.skarpety (co najmniej 4-5 par) najlepiej bawełniane lub trekkingowe, ale cienkie,

5. klapki, lekkie buty sportowe,

6. krótkie spodenki i długie spodnie (oddychające),

7. koszulki z krótkim rękawem,

8.bluzy z długim rękawem lub cienki polar,

9.kurtkę przeciwdeszczową oddychającą,

10.krem przeciwsłoneczny z wysokim filtrem UV, okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV, smartfon z dobrym aparatem fotograficznym.

UWAGA!

Podczas wycieczek, dla Waszego bezpieczeństwa, nie powinniście pić alkoholu. Teren, po którym będziecie się poruszać to nie Himalaje, ale ekspozycji i powietrza wokół z pewnością Wam nie zabraknie. Niestety jeśli ktoś będzie uparty, to zastrzegamy sobie prawo odmówienia udziału w wycieczce. Przepraszamy, ale BEZPIECZEŃSTWO reszty grupy jest najważniejsze.

Program

Dzień 1 – We wtorek o godzinie 10.50 spotkanie z opiekunem grupy na lotnisku Kraków Balice w hallu głównym. Godzina 12.50 odlot, lądowanie w Cagliari o 15.10. Następnie 3-godzinny transfer do Santa Maria Navaresse. Kolacja podczas której omówimy plan trekkingu i poznacie się z ekipą Trango1.com. Nocleg w hotelu
Dzień 2 niedziela –  Pedra Longa na wzgórza Us Piggius. Dzień pełen wyzwań zaczynamy od skalistej wysepki Pedra Longa. Idziemy malowniczym, stromy terenem wzdłuż morza. W trakcie wejdziemy na panoramiczną, skalną półkę Giraldili. Stąd już niedaleko do osady pasterskiej, gdzie powoli pomyślimy o noclegu. Spać będziecie pod namiotami u pasterza Salvatore , nieoficjalnego króla przewodników regionu Baunei , który ugości Was kolacją przygotowaną przez swoją żonę.

Czas przejścia: ok. 6 godzin, suma podejść: 800 m, dystans: ok.10 km
Dzień 3 poniedziałek – Kanion Bacu Maore i dwie dzikie plaże Portu cuau i Portu Petrosu. Strome zejście przez malowniczy kanion nad morze, gdzie zobaczymy dwa, krystalicznie czyste morskie strumienie – Portu Cuau i Portu Petrosu. Najodważniejsi mogą spróbować, zanurzyć się w zimnej wodzie. W drodze powrotnej, pod górę zobaczymy typowe, strome tereny, na których pasterze wypasają owce. Nocleg w schronisku, w którym panują spartańskie warunki. Nie spodziewajcie się więcej oprócz łóżka i i prysznica. Pyszna kolacja wynagrodzi Wam trudy dnia. Czas przejścia: ok. 6 godzin, suma podejść: 600 m , suma zejść: 600 m dystans: ok. 12 km
Dzień 4 wtorek – Punta Salinas, Cala goloritzè i wejście na płaskowyż Golgo. Fantastyczny szlak, mijamy wspaniały punkt widokowy Punta Salinas, schodzimy w kierunku morza, aż do plaży Cala Goloritzè, gdzie spędzamy kilka godzin przed pójściem do szerokiego kanionu, który poprowadzi nas na wysoko położony płaskowyż Golgo. Nocleg w schronisku, w którym panują spartańskie warunki. Nie spodziewajcie się więcej oprócz łóżka i i prysznica. Pyszna kolacja wynagrodzi Wam trudy dnia.

Czas przejścia: ok. 6 godzin, suma podejść: 600 m, suma zejść: 600 m dystans: ok.12 km
Dzień 5 środa – Górski grzbiet Serra Ovara, widoki na zatokę i morze i zejście na plażę Cala Sisine. Wędrując ścieżkami, którymi normalnie poruszają się muły, przechodzimy w cieniu przez las, z którego na przemian możemy podziwiać wybrzeże i widok na śródlądową część Sardynii. Po drodze odwiedzimy kilka starych owczarni, które dadzą nam pojęcie o życiu i pracy tutejszych pasterzy. Wejdziemy do kanionu Codula Sisine, którym zejdziemy na plażę Cala Sisine. Śpimy do wyboru, albo w łóżkach w apartamentach restauracji przy plaży lub w razie sprzyjającej pogody, na plaży, pod gwiazdami. Jeśli nie będzie miejsc w apartamentach, to noc spędzicie pod namiotami. Powinniście mieć wtedy własny śpiwór. Czas przejścia: ok. 5 godzin, suma podejść: 300 m, suma zejść: 600 m, dystans: ok.10 km
Dzień 6 czwartek – Z Cala Sisine do Cala Luna. Ostatni dzień trekkingu. Niemal natychmiast po rozpoczęciu podejścia zobaczymy wspaniałe widoki na Cala Sisine i Zatokę Orosei. Po drodze na przełęcz Irove Longu miniemy bardzo starą owczarnię. Na przełęczy teren jest płaski. Po krótkim marszu dojdziemy do skalnego łuku Lupiro i po długim zejściu dotrzemy do plaży Cala Luna, jednej z najbardziej znanych we Włoszech. Wypijemy zimne piwo i zażyjemy orzeźwiającej kąpieli (jeśli pogoda pozwoli). Następnie  gumową łodzią motorową, popłyniemy do Cala Gonone. Nocleg z kolacją w hotelu w Cala Gonone. Czas przejścia: ok. 6 godzin, dystans: 10 km, różnica wzniesień: 600  m podejścia i 600 m zejścia.
Dzień 7 piątek – Kajaki na jeziorze, potem wycieczka jeepami do Orosolo, starej miejscowości zamieszkanej kiedyś przez piratów sardyńskich. Miejscowość słynie z murali. Wieczorem zapraszamy na tradycyjną kolację sardyńską. Naprawdę obfitą, ale menu to niespodzianka. Nocleg w hotelu.
Dzień 8 sobota – O 5.00 transfer z Cala Gonone na lotnisko w Cagliari.  Odlot godzina 09.55, przylot na lotnisko Kraków-Balice o godzinie 12.25.

  Loty obsługują linie lotnicze Ryanair

Termin i cena

Termin : 21.04.-28.04.

Cena : 750 euro

Dokumenty i ubezpieczenie

Proszę, zabrać ze sobą dowód osobisty – jeśli nie masz ukończonych 18 lat to wymagamy pisemnej zgody rodziców lub prawnych opiekunów. Każdy z uczestników kursu jest ubezpieczony od NNW i OC do kwoty 100.000 PLN (słownie: sto tysięcy PLN). Każdy z uczestników jest ubezpieczony na wypadek akcji ratunkowej z użyciem śmigłowca.

Jak się zapisać

Wyślij email na adres [email protected] lub zadzwoń pod numer +48 784 098 487, następnie wpłać zaliczkę w wysokości 200 euro po kursie dnia lub euro. W tytule wpłaty proszę  podać datę oraz imię i nazwisko. Po otrzymaniu przelewu potwierdzimy jego przyjęcie i Twoją rezerwację. W razie rezygnacji w terminie do 14 dni przed wyjazdem potrącamy 30% zaliczki.

Resztę kwoty możesz zapłacić przelewem do 2 dni przed wyjazdem.

Jeśli jesteś w ciąży, jesteś chory/a na serce, nadciśnienie tętnicze lub masz inne poważne dolegliwości, to prosimy o poinformowanie nas o tym, oczywiście tylko do naszej wiadomości.