Trekking w górach Fanny z wejściem na Pik Energia 5120 m

Ostatnie wolne terminy

Wstęp

Zapraszamy na wyprawę do Tadżykistanu w góry Fany z wyjściem na szczyt Energia (5120m). To specyficzne miejsce łączące wszystkie zalety orientu. Góry rzadko odwiedzane. Nie spotkacie tam tłumów turystów. Tylko My i góry. Dodatkowym atutem jest klimat, suchy z niewielką ilością opadów. Na szczyt zaprowadzą Was profesjonaliści. To nie jest „wyprawa partnerska” gdzie „przewodnik” uczy się za Wasze pieniądze kosztem bezpieczeństwa. My znamy te góry a standard pracy przewodnika i lidera grupy wyznacza UIAGM/IVBV. To najwyższy standard w górach na całym świecie.

UWAGA!

 • Podczas wycieczek, dla Waszego bezpieczeństwa, nie powinniście pić alkoholu. Teren, po którym będziecie się poruszać to nie Himalaje, ale ekspozycji i powietrza wokół z pewnością Wam nie zabraknie.Jeśli ktoś będzie uparty, to zastrzegamy sobie prawo odmówienia udziału w wycieczce. Przepraszamy, ale BEZPIECZEŃSTWO reszty grupy jest najważniejsze.
 • Terminy i cena

  05.07.2019 – 14.07.2019 – Cena: 5300 PLN + ok. 2600 PLN bilety lotnicze
  23.08. – 01.09.2019 – Cena: 5300 PLN + ok. 2600 PLN bilety lotnicze

  Program

  1 dzień godz 03.35 przylot ze Stambułu do Duszanbe: spotkanie z kierowcą , przejazd do obozu alpinistycznego Artuch. Zakwaterowanie w domkach obozu.
  2 dzień: Jeziora Artuch-KuliKalon – jezioro Babidjanat: Jeziora KuliKalon znajdują się w dolinie Kulikalon, w otoczeniu takich szczytów Maria (4970 m) i Miraly (5170 m). Po obiedzie będziemy spacerować wokół jezior Dushoha w pobliżu wspaniałego muru skalnego szczytu Miraly. Kolacja w lokalnej chacie z niesamowitym widokiem na górę Miraly. Dystans: 10 km. Czas: 3-4 godziny, suma podejść: 742 m. Wysokość obozu: 2800 m. Nocleg w namiocie
  3 dzień: jeziora Kulikalon – jeziora Allaudin: Dzisiaj udamy się na przełęcz Allaudin (3800 m). Po zejściu spacer w pobliżu jezior. Kolacja będzie w lokalnej chacie. Dystans: 10 km Czas: 7-8 godzin. Suma podejść: 1004 m Wysokość obozu: 2750 m. Nocleg w namiotach.
  4 dzień: jeziora Allaudin – jezioro Mytnoe: Krótka wędrówka do jeziora. Po obiedzie będziemy trenować posługiwanie się sprzętem alpinistycznym i podnosić swoje umiejętności w pracy z liną. Wykorzystamy zdobytą wiedzę podczas naszej wyprawy na Pik Energia. Odległość: 8 km Czas: 3-4 godziny Suma podejść: 728 m Wysokość obozu: 3500 m. Nocleg w namiocie.
  5 dzień: wejście na przełęcz Chimtarga: Będziemy szli powoli, odczujemy wpływ wysokości na nasz organizm. Niesamowite krajobrazy będą naszą nagrodą za poniesione trudy wspinaczki. Odległość: 5 km. Czas: 6-7 godzin. Suma podejść: 1000 m Wysokość obozu: 4500 m. Nocleg w namiocie.
  6 dzień: dzień ataku szczytowego na Pik Energia 5120 m: Wspinaczkę zaczniemy wcześnie rano, pójdziemy na przełęcz Chimtarga, skąd pójdziemy na szczyt. Na szczycie będziemy mieli wspaniały widok na prawie cały system gór Fann. Droga powrotna do obozu i nocleg. Odległość: 6 km. Czas: 10-12 godzin. Suma podejść: 1240 m. Wysokość obozu: 4500 m. Nocleg w namiocie.
  7 dzień: dzień rezerwowy na wypadek nieodpowiedniej pogody lub braków w aklimatyzacji.
  8 dzień: przełęcz Chimtarga – wielkie jezioro Allo: Czeka nas długi marsz doliną. Zejście jest trochę trudne, a dolina jest prawie dzika. Więc trud wynagrodzą nam zapierające dech w piersiach widoki. Odległość: 10 km. Czas: 8-10 godzin. Suma podejść: 1555 m. Wysokość obozu: 3110 m. Nocleg w namiotach.
  9 dzień: wielkie jezioro Allo – wieś Gaza: Najpierw zejdziemy nad jezioro Małe Allo, skąd zejdziemy do wioski. Odległość: 17 km. Czas: 9-10. godzin. Suma podejść: 1562 m. Wysokość nad poziomem morza: 1967 m. Nocleg u lokalnej rodziny.
  10 dzień: transfer do Duszanbe wylot do Istanbulu o 05.05 rano.

  Dokumenty i ubezpieczenie

  Proszę, zabrać ze sobą dowód osobisty oraz paszport – jeśli nie masz ukończonych 18 lat to wymagamy pisemnej zgody rodziców lub prawnych opiekunów. Każdy z uczestników kursu jest ubezpieczony od NNW i OC do kwoty 100.000 PLN (słownie: sto tysięcy PLN). Każdy z uczestników jest ubezpieczony na wypadek akcji ratunkowej z użyciem śmigłowca.

  Jak się zapisać

  Wyślij email na adres:  biur[email protected] lub zadzwoń pod numer: +48 784 098 487, następnie wpłać zadatek w wysokości 1500 PLN (słownie: tysiąc pięćset PLN). Rezygnacja do 14 dni przed datą wyjazdu powoduje potrącenie 30% zaliczki. W tytule wpłaty proszę, podać datę oraz imię i nazwisko. Po otrzymaniu przelewu potwierdzimy jego przyjęcie i Twoją rezerwację. Resztę kwoty, możesz zapłacić przelewem do 7 dni przed wyjazdem. Jeśli jesteś w ciąży, jesteś chory/a na serce, nadciśnienie tętnicze lub inne poważne dolegliwości, to prosimy  o poinformowanie nas o tym,  oczywiście tylko do naszej wiadomości.

  Cena obejmuje

  1. Opiekę i pracę licencjonowanego przewodnika IVBV znającego góry Fany oraz polskiego lidera grupy
  2. Przejazd z Krakowa do Wiednia i z powrotem na lotnisko
  3. Transport w góry z i do Duszanbe.
  4. Sprzęt turystyczny i alpinistyczny. Zabieracie tylko karimat i śpiwór.
  5. Noclegi i wyżywienie w czasie trwania wyprawy.
  6. Transport ciężkich bagaży na całej trasie wyprawy.
  7. Ubezpieczenia

  Cena nie obejmuje

  1. Biletów lotniczych.
  2. Wydatków natury osobistej.
  3. Napiwków.

  Rzeczy do zabrania

  Konieczne:
  1.spodnie polarowe, spodnie od wiatru wodoodporne ale oddychające,
  2. kurtka wodoodporna oddychająca i najlepiej puchowa lub z wypełnieniem primaloft,
  3. dużo ciepłych skarpet,
  4. cienki i gruby polar,
  5. 2 pary rękawic (jedna para zewnętrznych),
  6. czapka,
  7.buty do schroniska,
  8. termos,
  9. czołówkę, zapasowe baterie do lampki czołowej, okulary przeciwsłoneczne z wysokim filtrem UV oraz gogle,
  10. buty wysokogórskie,
  11. plecak (najlepiej 40-50 litrów).