Tatrzańskie szczyty latem i ZIMĄ – Gerlach

Zapraszamy na codzienne wyprawy

Dlaczego warto

Gerlach – król Tatr i Karpat. Piękna góra na, którą wejść możecie tylko pod opieką przewodnika.

Prowadzimy na szczyt dwoma drogami. Klasyczną przez Wielicką Próbę, zejście przez Batyżowiecką Próbę oraz Martinką  – granią z Polskiego Grzebienia.

W zimie prowadzimy Batyżowieckim żlebem.

Wejście na Gerlach jest całodniową, wymagającą fizycznie wycieczką dostępną w zależności od warunków atmosferycznych i Waszego przygotowania oraz doświadczenia górskiego. Czeka Was nawet dziesięciogodzinna wycieczka podczas, której pokonacie ok. 1100 m w górę i w dół. Dystans liczony od Śląskiego Domu.

Dla kogo

  • Najbardziej popularną drogą na Gerlach jest droga klasyczna przez Wielicką Próbę. Jeśli byliście już w Tatrach Wysokich, to bez problemu dacie radę. Nawet osoby z niewielkim doświadczeniem mogą uczestniczyć w wycieczce, ale duża ekspozycja nie może Was przerażać.
   Jeśli jesteś wrażliwy na widok tatrzańskich stawów daleko pod nogami to rozważ prosimy, zmianę celu.
   Martinka – to droga wspinaczkowa. Łatwa, ale wspinaczkowa. Piękna, długa graniówka, w stałej ekspozycji z pięknymi widokami.
   Aby tam pójść, musisz posiadać choćby niewielkie doświadczenie w asekuracji lotnej.

 

UWAGA !

Postaramy się zawsze zrealizować podany program. Jednak góry wysokie to królestwo nieprzewidywalnej pogody. Jeśli cokolwiek będzie zagrażało Waszemu bezpieczeństwu lub wystąpią inne, obiektywne zagrożenia to przewodnik prowadzący Was ma prawo, a nawet obowiązek zawrócić. Nie wymagamy, żebyście byli maratończykami, wystarczy podstawowa sprawność fizyczna. Jednak, jeśli przyjedziecie na spotkanie z przewodnikiem całkowicie nieprzygotowani fizycznie, to przewodnik ma prawo odmówić Wam udziału. Podczas wycieczki nie pijemy alkoholu.

Terminy i ceny

Wycieczka dostępna jest codziennie od 15 czerwca. Jednak decydujący głos ma natura i jeśli warunki atmosferyczne nie będą odpowiednie to wspólnie ustalimy inny termin.

Martinka – dostępna jest tylko latem, od połowy czerwca do połowy września

Martinką prowadzimy maksymalnie 2 osoby.

Cena za 2 osoby – 750 PLN/1os. + 10 euro / os. za wjazd do Śląskiego Domu

Cena za 1 osobę – 1500 PLN + 10 euro / os. za wjazd do Śląskiego Domu

Wielicka Próba i Batyżowiecka Próba –  maksymalnie 3 osoby.

Cena za 3 osoby – 500 zł/1 os + 10 euro / os. za wjazd do Śląskiego Domu

cena za 2 osoby – 750 zł/1 os + 10 euro / os. za wjazd do Śląskiego Domu

cena za 1 osobe – 1500 zł/1 os + 10 euro / os. za wjazd do Śląskiego Domu

NA GERLACH ZIMĄ PRZEWODNIK IVBV PROWADZI MAKSYMALNIE 2 OSOBY. CENA ZA WYCIECZKĘ TO 1500 PLN. PRZY DWÓCH UCZESTNIKACH CENA – 750 PLN / 1OS.

Cena nie obejmuje

Dojazdu na Słowację do Tatranskiej Polanki i pozwolenia na wjazd do Śląskiego Domu , cena za osobę – 10 euro.

Jak się zapisać

Wyślij email na adres: [email protected] lub zadzwoń pod numer +48 784 098 487, następnie wpłać zadatek  w wysokości 300 PLN (słownie: trzysta PLN), w tytule wpłaty proszę, podać datę oraz imię i nazwisko. Po otrzymaniu przelewu potwierdzimy jego przyjęcie i Twoją rezerwację. w przypadku rezygnacji w terminie do 14 dni przed wyjazdem potrącamy 30% zaliczki.

Resztę kwoty możesz zapłacić przelewem do 3 dni przed wyjazdem.

Jeśli jesteś w ciąży, jesteś chory/a na serce, nadciśnienie tętnicze lub masz inne poważne dolegliwości, to prosimy o poinformowanie nas o tym, oczywiście tylko do naszej wiadomości.

Cena obejmuje

Opiekę przewodnika, cały sprzęt wspinaczkowy , jednodniowe ubezpieczenie na wypadek akcji ratunkowej z użyciem śmigłowca.