SKITOUROWA WYPRAWA do Austrii w Wysokie Taury pod Grossglockner

Ostatnie wolne terminy

Wstęp

To propozycja dla zaawansowanych skitourowców. Podczas tygodniowego wyjazdu spędzicie 5 dni w górach. Niesamowitych i pięknych górach. Oprócz narciarskich przygód poznacie smak austriackiej kuchni.
W górach poznacie miejsca, które uchodzą za najpiękniejsze w Wysokich Taurach w rejonie Grossglocknera.
Zabierzemy Was codziennie na ponad 3000 m n.p.m. Poznacie zimowe oblicze Alp. Opiekować Wami będą się lokalny przewodnik IVBV i polski przewodnik, lider wyprawy.

Program

  • Dzień 01: Całodniowy przejazd do Kals am Grossglockner do pensjonatu Lucknerhaus, który jest bazą wyprawy.

 

  • Dzień 02 – 06: Każdego dnia po śniadaniu pójdziecie w góry na wycieczkę skitourową. Szczegółowy, dzienny program ustalicie na miejscu z naszymi przewodnikami. Zabierzemy Was na Griedenkarköpfe (3020m/3031m), Böses Weibel (3.121m), Teufelskamp (3.503m) – Romariswand (3.508m), Großglockner (3.798m) lub skitour: Stüdelhütte – Burgwartscharte – Leitertal – Glorerhütte (Bergertörl) – Lucknerhaus.

 

  • Dzień 07: Po śniadaniu transfer do Polski

 

  • Decydującym powodem wyboru konkretnej wycieczki będą warunki pogodowe, komunikat lawinowy a także Wasze możliwości fizyczne. Program skonstruowany jest w taki sposób aby zapewnić maksimum przyjemności, jednocześnie, nie „mordując” Was. Powinniście jednak liczyć się z ośmiogodzinnym dniem spędzonym w górach (podejście i zjazd). Każdego dnia wieczorem będzie na Was czekać pyszna kolacja i ciepłe łóżko w pensjonacie.
  • Uwaga! Wycieczka na Grossglockner nie jest obligatoryjna. Uzależniona od komunikatu lawinowego, prognozy pogody i możliwości fizycznych uczestników.
  • Ponieważ opiekować Wami będzie się dwóch przewodników istnieje możliwość podzielenia grupy.

 

  Dzień 07: Śniadanie i zakończenie wyprawy.

UWAGA!

Postaramy się zawsze zrealizować podany program. Jednak góry wysokie, to królestwo nieprzewidywalnej pogody. Jeśli zagrożenie lawinowe będzie zbyt duże, pogoda będzie zagrażała Waszemu bezpieczeństwu lub wystąpią inne, obiektywne zagrożenia to instruktor/przewodnik prowadzący zajęcia ma prawo, a nawet obowiązek odwołać je, organizując zajęcia zastępcze. Nie wymagamy, żebyście byli maratończykami, wystarczy podstawowa sprawność fizyczna. Jednak jeśli przyjedziecie całkowicie nieprzygotowani fizycznie, to instruktor/przewodnik ma prawo odmówić Wam udziału w kursie. Podczas zajęć nie pijemy alkoholu.

Rzeczy do zabrania

Konieczne:
1.spodnie grubsze techniczne lub inne o podobnych właściwościach,
2.spodnie od wiatru wodoodporne, ale oddychające,
3.kurtka wodoodporna oddychająca i druga najlepiej z wypełnieniem primaloft,
4.kilka par ciepłych skarpet, cienki i gruby polar,
5.2 pary rękawic (jedna para zewnętrznych),
6.czapka,
7.buty do schroniska,
8.termos,
9.czołówka i zapasowe baterie do niej,
10.okulary przeciwsłoneczne z wysokim filtrem UV oraz gogle,
11.plecak (najlepiej 30-40 litrów).
Polecane:
1.Pomadka do ust,
2.krem przeciwsłoneczny (oby!)
3.kijki teleskopowe i aparat fotograficzny.

Terminy i ceny

01: 23.03. – 30.03.2019 – Cena 980 euro
02: 13.04. – 20.04.2019 – Cena 980 euro
03: 27.04. – 04.05.2019 – Cena 980 euro

Cena nie obejmuje

1. Kosztów przejazdu. Cena transportu z i do Zakopanego – 700 PLN/ 1 os.
2. Sprzętu skitourowego – za dopłatą 150 euro/ 1 os. Istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu na czas trwania wyjazdu
3. Wydatków natury osobistej

Dokumenty i ubezpieczenie

Proszę, pamiętać o zabraniu  dowodu osobistego, jeśli nie masz ukończonych 18 lat, to wymagana jest pisemna zgoda rodziców lub prawnych opiekunów. Każdy z uczestników kursu jest ubezpieczony od NNW i KL do kwoty 5.000 PLN (słownie: pięć tysięcy PLN) i tylko podczas kursu, ubezpieczenie pokrywające koszty akcji ratowniczej z użyciem śmigłowca. Sugerujemy, żebyście rozważyli członkostwo w austriackim Alpenverein. Za 260 PLN rocznie zostajecie objęci ubezpieczeniem obejmującym koszty akcji ratowniczej w górach do 6000 m z użyciem śmigłowca. O ile w Polsce nie ma to znaczenia, to w każdych innych górach ma znaczenie olbrzymie. Stawką jest nie tylko wasze bezpieczeństwo fizyczne, ale i materialne. Link: alpenverein.pl/polska.

Jak się zapisać

Wyślij email na adres: [email protected] lub zadzwoń pod numer +48 784 098 487, następnie wpłać zadatek 1000 PLN (słownie: tysiąc PLN).

Do dwóch tygodni przed terminem wyjazdu , w razie rezygnacji potrącamy 30% zaliczki.

W tytule wpłaty podaj datę oraz imię i nazwisko. Po otrzymaniu przelewu potwierdzimy jego przyjęcie i Twoją rezerwację. Resztę kwoty możesz zapłacić przelewem do 2 dni przed wyjazdem.

Jeśli jesteś w ciąży, jesteś chory/a na serce, nadciśnienie tętnicze lub masz inne  poważne dolegliwości zdrowotne, to prosimy o poinformowanie nas o tym, oczywiście tylko do naszej wiadomości.

Cena obejmuje

1. Opiekę polskiego lidera grupy i lokalnego przewodnika IVBV
2. 6 noclegów w pensjonacie Lucknerhaus ze śniadaniami i kolacjami
3. Ubezpieczenie górskie na czas trwania imprezy obejmującym akcję ratowniczą z użyciem śmigłowca.