Skitourowa wyprawa na Kazbek (5047m n.p.m.)

Ostatnie wolne terminy

Główne cele obozu

Wyprawę na Kazbek zaplanowaliśmy z maksymalną starannością aby umożliwić każdemu z Was wejście na szczyt. Nie napiszemy, że jest to wyprawa dla każdego, bo to nieprawda. Jeśli jednak masz minimum dwuletnie doświadczenie tatrzańskich wędrówek i wyjść skitourowych, to po odpowiednim przygotowaniu – powinieneś wejść na szczyt. Oczywiście jeśli nie masz przeciwskazań zdrowotnych. Wyprawa trwa 7 dni, wliczając dzień zapasowy na wypadek niepogody, lub niedyspozycji któregoś z uczestników. Dzięki temu, stopniowo i powoli się zaaklimatyzujecie. Powoli przyzwyczaicie swój organizm do wysiłku na tak dużej wysokości. Zresztą, powoli i spokojnie to słowa klucze. Nie będziemy biec na szczyt. Góry mają dawać przyjemność a nie cierpienie. Chociaż wysiłku nie zabraknie. Nie obiecujemy, ze wprowadzimy na Kazbek wszystkich naszych Klientów. Obiecujemy, że damy Wam taką możliwość by każdy mógł wejść na szczyt i gwarantujemy, że każdy z niego wróci ! Na szczyt 1 przewodnik prowadzi maksymalnie 3 osoby. Nad całością czuwa polski lider, który współpracuje z licencjonowanym przewodnikiem. Ponieważ BEZPIECZEŃSTWO jest najważniejsze!

Program

  • Dzień 01: Popołudniowe spotkanie w Kazbegi w pensjonacie. W czasie spotkania, rozdamy Wam sprzęt alpinistyczny a wieczorem zjecie razem z przewodnikami kolację podczas której omówimy plan działania.

 

  • Dzień 02: O 8 rano śniadanie. Po nim ustalimy udamy się na tour aklimatyzacyjny w okolicy Gudauri podczas którego wyjdziecie na ponad 3000 m. W czasie ok. 7 – mio godzinnej wycieczki zaadaptujecie się do kaukaskich warunków śniegowych i rozpoczniecie proces aklimatyzacji. Trasę wycieczki ustalimy na miejscu w oparciu o prognozę pogody, komunikat lawinowy i Wasze możliwości fizyczne.

 

  • Dzień 03: Tego dnia wyruszymy na Kazbek! W pierwszym etapie dostaniemy się na wzgórze św. Trójcy

 

  • (2170 m n.p.m.). Jeśli warunki pozwolą pojedziemy tam samochodami terenowymi. Musicie jednak liczyć się, że droga będzie nieprzejezdna i ten etap będziemy musieli pokonać na nartach. Ponieważ zimą nie ma możliwości transportu bagażu na koniach, wszystko co potrzebne każdy z uczestników będzie musiał nieść na swoich plecach. Po 9-cio godzinnym podejściu dojdziemy do stacji meteo (3650 m n.p.m.), która będzie naszą bazą wypadową w drodze na szczyt. W czasie wyprawy wszystkie posiłki przygotowujemy we własnym zakresie !

 

  • Dzień 04: To dzień aklimatyzacyjny. W czasie 4-5 godzin dojdziemy tak wysoko jak się da. Napewno musimy przekroczyć granicę 4000 m n.p.m. Podczas trekkingu opanujecie umiejętności chodzenia w rakach, hamowania czekanem i zasad podchodzenia na lotnej asekuracji. Po powrocie do bazy na 3650 m – odpoczynek i przygotowanie do ataku szczytowego.

 

  • Dzień 05: Wg. planu dzień ataku szczytowego! Ok. 5 rano rozpoczynamy atak! W ciągu 10 godzin dojdziemy na Kazbek i bezpiecznie z niego zjedziemy do naszej bazy.

 

  • Dzień 06: Po śniadaniu rozpoczniemy 3 godzinny zjazd Kazbegi. Tam gruzińska kolacja pożegnalna na cześć zdobywców! Nocleg w pensjonacie w Kazbegi.

 

  • Dzień 07: Dzień rezerwowy, na wypadek niepogody lub w sytuacji gdyby trzeba było przesunąć atak szczytowy z powodu niedostatecznej aklimatyzacji.

 

  Dzień 07 lub 08: Śniadanie i zakończenie wyprawy.

Ważne

Przewodnicy mogą zmieniać program by przystosować się do Was. Najważniejszy jest efekt końcowy czyli wejście i zejście z Kazbegu!

Dokumenty i ubezpieczenie

Proszę zabrać ze sobą paszport lub dowód osobisty, jeśli nie masz ukończonych 18 lat to wymagana jest pisemna zgoda rodziców lub prawnych opiekunów. Każdy z uczestników kursu jest ubezpieczony od NNW i KL do kwoty 5.000 PLN (słownie: pięć tysięcy PLN) oraz tylko podczas kursu, ubezpieczenie pokrywające koszty akcji ratowniczej z użyciem śmigłowca. Sugerujemy, żebyście rozważyli członkostwo w austriackim Alpenverein. Za 260 PLN rocznie zostajecie objęci ubezpieczeniem obejmującym koszty akcji ratowniczej w górach do 6000 m z użyciem śmigłowca. O ile w Polsce nie ma to znaczenia, to w każdych innych górach ma znaczenie olbrzymie. Stawką jest nie tylko wasze bezpieczeństwo fizyczne, ale i materialne. Link: alpenverein.pl/polska.

Jak się zapisać?

Wyślij email na adres [email protected] lub zadzwoń pod numer +48 784 098 487, następnie wpłać zadatek  w wysokości 800 PLN (słownie: osiemset PLN). W przypadku rezygnacji do 14 dni przed wyjazdem potrącamy 30% zaliczki. W tytule wpłaty proszę, podać datę oraz imię i nazwisko. Po otrzymaniu przelewu potwierdzimy jego przyjęcie i Twoją rezerwację. Resztę kwoty możesz zapłacić instruktorowi w dniu przyjazdu lub przelewem do 2 dni przed rozpoczęciem szkolenia. Kurs jest dla początkujących, więc wcześniejsze doświadczenie nie jest potrzebne.
Jeśli jesteś w ciąży, jesteś chory/a na serce, nadciśnienie tętnicze lub masz inne poważne dolegliwości to prosimy o poinformowanie nas o tym, oczywiście tylko do naszej wiadomości.

Cena obejmuje

1. Pracę licencjonowanego przewodnika i polskiego lidera grupy,
2. Ubezpieczenie na czas trwania wyprawy także na wypadek akcji ratunkowej z użyciem śmigłowca. Polecamy dodatkowo członkostwo w austriackim alpenverein,
3. Dwa noclegi w pensjonacie w Kazbegi z dwoma śniadaniami i kolacjami.
4. Opłatę za noclegi w Stacji Meteo na Kazbeku
5. Cały niezbędny sprzęt alpinistyczny i turystyczny (gaz do kuchenek, kuchenki, naczynia, raki, czekany, liny)
6. Ewentualny transport samochodami terenowymi na wzgórze św. Trójcy

UWAGA !!!

Postaramy się zawsze zrealizować podany program. Jednak góry wysokie to królestwo nieprzewidywalnej pogody. Jeśli zagrożenie lawinowe będzie zbyt duże, pogoda będzie zagrażała Waszemu bezpieczeństwu lub wystąpią inne, obiektywne zagrożenia to instruktor/przewodnik prowadzący zajęcia ma prawo, a nawet obowiązek odwołać je, organizując zajęcia zastępcze. Nie wymagamy, żebyście byli maratończykami, wystarczy podstawowa sprawność fizyczna. Jednak jeśli przyjedziecie na szkolenie całkowicie nieprzygotowani fizycznie, to instruktor/przewodnik ma prawo odmówić Wam udziału w kursie. Podczas zajęć nie pijemy alkoholu.

Rzeczy do zabrania

Konieczne:
1.spodnie grubsze techniczne lub inne o podobnych właściwościach,
2.spodnie od wiatru wodoodporne, ale oddychające,
3.kurtka wodoodporna oddychająca i druga najlepiej z wypełnieniem primaloft,

4.kilka par ciepłych skarpet, cienki i gruby polar,
5.2 pary rękawic (jedna para zewnętrznych),
6.czapka,
7.buty do schroniska,
8.termos,
9.czołówka i zapasowe baterie do niej,
10.okulary przeciwsłoneczne z wysokim filtrem UV oraz gogle,
11.plecak (najlepiej 30-40 litrów).
Polecane:
1.Pomadka do ust,
2.krem przeciwsłoneczny (oby!)
3.kijki teleskopowe i aparat fotograficzny.

Terminy i ceny

01. 29.03 – 05.04.2019 – Cena 750 euro + 70 euro transfer z i do Tbilisi lub Kutaisi
02. 05.04. – 12.04.2019 – Cena 750 euro + 70 euro transfer z i do Tbilisi lub Kutaisi
03. 17.04. – 24.04.2019. święta wielkanocne – Cena 750 euro + 70 euro transfer z i do Tbilisi lub Kutaisi
04. 26.04. – 03.05.2019 majówka – Cena 750 euro + 70 euro transfer z i do Tbilisi lub Kutaisi

Cena nie obejmuje

1. Kosztów biletów lotniczych do Gruzji.
2. Kosztów transferów z Tbilisi/Kutaisi do Kazbegi i z powrotem. Za dopłatą 70 euro/1os. istnieje mozliwość skorzystania z naszego transferu!
3. Sprzętu skitourowego. Za dopłatą 150 euro/1 os. istnieje możliwość wypożyczenia na czas trwania imprezy.
4. wyżywienia podczas akcji górskiej.
5. śpiwora i maty do spania
6. wydatków natury osobistej