Skitourowa wyprawa do Gruzji w góry Kaukazu u stóp Kazbeku w rejonie Gudauri

Ostatnie wolne terminy

Główne cele obozu

To propozycja dla zaawansowanych skitourowców. Podczas tygodniowego pobytu spędzicie 5 dni w górach. Niesamowitych i pięknych górach. Oprócz narciarskich przygód poznacie zapach i smak gruzińskiej kuchni oraz gruzińskiego wina. W górach poznacie miejsca, które są najpiękniejsze w rejonie Kazbegu. Zabierzemy Was w w dolinę Lomisi i Kobi oraz Hade. Wyjdziecie na górę Bidara ( 3174 m n.p.m. ) i do stacji meteo ( 3650 m n.p.m. ) bazy wypadowj na szczyt Kazbegu. Opiekować Wami będą się lokalny przewodnik i polski lider wyprawy.

Program

    Dzień 01: Po spotkaniu w Kazbegi i zakwaterowaniu w pensjonacie stanowiącym naszą bazę wypadową na resztę pobytu wspólnie udamy się na kolację podczas której omówicie z zespołem Trango1.com plan wyjść w góry, ustalicie poziom zaawansowania i potrzeby sprzętowe.
    Dzień 02 – 06: Każdego dnia po śniadaniu pójdziecie w góry na wycieczkę skitourową.  Szczegółowy, dzienny program ustalicie na miejscu z naszymi przewodnikami. Zabierzemy Was w w dolinę Lomisi i Kobi oraz Hade. Wyjdziecie na górę Bidara (3174 m n.p.m.) i do stacji meteo (3650 m n.p.m.) bazy wypadowj na szczyt Kazbegu. Decydującym powodem wyboru konkretnej wycieczki będą warunki pogodowe, komunikat lawinowy a także Wasze możliwości fizyczne. Program skonstruowany jest w taki sposób aby zapewnić maksimum przyjemności, jednocześnie, nie „mordując” Was. Powinniście jednak liczyć się z 7-mio godzinnym dniem spędzonym w górach (podejście i zjazd). Do miejsc startu i początku touru będziemy Was dowozić samochodami terenowymi. Każdego dnia wieczorem będzie na Was czekać pyszna kolacja i ciepłe łóżko w pensjonacie.
    Dzień 07: Śniadanie i zakończenie wyprawy.

W jaki sposób

1. Oczywiście pomagamy w doborze odpowiedniego lotu.
2. Za dopłatą 70 euro/1os. Organizujemy transfer do Kazbegu z i na lotnisko w Tbilisi lub Kutaisi
3. Za dopłatą 150 euro/1 os. wypożyczymy każdemu z Was komplet potrzebnego sprzętu (narty z fokami, buty, kijki, detektor i sondę lawinową).

Dokumenty i ubezpieczenie

Proszę zabrać ze sobą dowód osobisty, jeśli nie masz ukończonych 18 lat to wymagana jest pisemna zgoda rodziców lub prawnych opiekunów. Każdy z uczestników kursu jest ubezpieczony od NNW i KL do kwoty 5.000 PLN (słownie: pięć tysięcy PLN) oraz tylko podczas kursu, ubezpieczenie pokrywające koszty akcji ratowniczej z użyciem śmigłowca. Sugerujemy, żebyście rozważyli członkostwo w austriackim Alpenverein. Za 260 PLN rocznie zostajecie objęci ubezpieczeniem obejmującym koszty akcji ratowniczej w górach do 6000 m z użyciem śmigłowca. O ile w Polsce nie ma to znaczenia, to w każdych innych górach ma znaczenie olbrzymie. Stawką jest nie tylko wasze bezpieczeństwo fizyczne, ale i materialne. Link: alpenverein.pl/polska.

Jak się zapisać?

Wyślij email na adres [email protected] lub zadzwoń pod numer +48 784 098 487, następnie wpłać zadatek  w wysokości 800 PLN (słownie: osiemset PLN). W przypadku rezygnacji do 14 dni przed wyjazdem potrącamy 30% zaliczki. W tytule wpłaty proszę, podać datę oraz imię i nazwisko. Po otrzymaniu przelewu potwierdzimy jego przyjęcie i Twoją rezerwację. Resztę kwoty możesz zapłacić instruktorowi w dniu przyjazdu lub przelewem do 2 dni przed rozpoczęciem szkolenia. Kurs jest dla początkujących, więc wcześniejsze doświadczenie nie jest potrzebne.
Jeśli jesteś w ciąży, jesteś chory/a na serce, nadciśnienie tętnicze lub masz inne poważne dolegliwości to prosimy o poinformowanie nas o tym, oczywiście tylko do naszej wiadomości.

Cena obejmuje

1. Opiekę polskiego lidera grupy i lokalnego przewodnika
2. 6 noclegów w pensjonacie w Kazbegi ze śniadaniami i kolacjami
3. Transfery z pensjonatu do miejsc startu i mety każdej wycieczki
4. Ubezpieczenie górskie na czas trwania imprezy obejmującym akcję ratowniczą z użyciem śmigłowca.

UWAGA !!!

Postaramy się zawsze zrealizować podany program. Jednak góry wysokie to królestwo nieprzewidywalnej pogody. Jeśli zagrożenie lawinowe będzie zbyt duże, pogoda będzie zagrażała Waszemu bezpieczeństwu lub wystąpią inne, obiektywne zagrożenia to instruktor/przewodnik prowadzący zajęcia ma prawo, a nawet obowiązek odwołać je, organizując zajęcia zastępcze. Nie wymagamy, żebyście byli maratończykami, wystarczy podstawowa sprawność fizyczna. Jednak jeśli przyjedziecie na szkolenie całkowicie nieprzygotowani fizycznie, to instruktor/przewodnik ma prawo odmówić Wam udziału w kursie. Podczas zajęć nie pijemy alkoholu.

Rzeczy do zabrania

Konieczne:
1.spodnie grubsze techniczne lub inne o podobnych właściwościach,
2.spodnie od wiatru wodoodporne, ale oddychające,
3.kurtka wodoodporna oddychająca i druga najlepiej z wypełnieniem primaloft, 4.kilka par ciepłych skarpet, cienki i gruby polar,
5.2 pary rękawic (jedna para zewnętrznych),
6.czapka,
7.buty do schroniska,
8.termos,
9.czołówka i zapasowe baterie do niej,
10.okulary przeciwsłoneczne z wysokim filtrem UV oraz gogle,
11.plecak (najlepiej 30-40 litrów).
Polecane:
1.Pomadka do ust,
2.krem przeciwsłoneczny (oby!)
3.kijki teleskopowe i aparat fotograficzny.

Terminy i ceny

01: 16.03. – 22.03.2019 – Cena 820 euro + 70 euro transfer na lotnisko + 150 euro wypożyczenie sprzętu skitourowego
02: 06.04. – 12.04.2019 – Cena 820 euro + 70 euro transfer na lotnisko + 150 euro wypożyczenie sprzętu skitourowego

Cena nie obejmuje

1. Biletów lotniczych
2. Kosztów transferu z i na lotnisko w Tbilisi/Kutaisi
3. Sprzętu skitourowego
4. Wydatków natury osobistej