Jednodniowe wycieczki

Zapraszamy na codzienne wycieczki

Dlaczego warto

Równomierny szelest śniegu pod nartami. Tak, jakby sunęły po aksamicie. Mroźne powietrze chłodzi płuca. Ruch mięśni rozsyła ciepło po całym ciele. Głowa chwyta lekki wiaterek, oczy napawają się czystą bielą doliny. Cisza….

Czy może być coś piękniejszego? Poczucie wolności, spokoju i radość z wysiłku wspinania się. W górę. Na przełęcz, na szczyt, byle wyżej, byle dalej. A potem zjazd, własny ślad na nietkniętym śniegu, pęd powietrza i znowu zadyszka.

Terminy i ceny

  Wycieczki dostępne są codziennie,  od połowy stycznia do 10 kwietnia. Jednak decydujący głos ma natura i jeśli warunki atmosferyczne nie będą odpowiednie, to wspólnie ustalamy inny termin. Na wycieczkę, przewodnik prowadzi maksymalnie 4 osoby.

 • Terminy i ceny :
 • Wycieczki dostępne są codziennie,  od połowy stycznia do 10 kwietnia – Cena od 350 PLN / 1 os. – przy 4 uczestnikach

Dlaczego skitouring

Narciarstwo wysokogórskie, to alternatywa do zatłoczonych stoków, hałaśliwych miejsc, powtarzających się zjazdów. To niezwykłe doświadczenie wolności i szczęścia.

Dla średnio zaawansowanych

Dla dobrych narciarzy, spokojnie pokonujących trasy czerwone lub czarne polecamy dłuższe wycieczki na przełęcze i szczyty tatrzańskie, takie jak Kopa Kondracka, Wrota Chałubińskiego czy Rakoń.

 • Kuźnice – Kopa Kondracka – Kuźnice
 • Dolina Małej Łąki – Giewont – Kuźnice
 • Dolina Chochołowska – Grześ – Rakoń – Dolina Chochołowska
 • Dolina Chochołowska – Trzydniowiański Wierch – Dolina Chochołowska
 • Morskie Oko – Wrota Chałubińskiego – Morskie Oko
 • Słowacja – Salatyny, Centralny Żleb
 • Słowacja – Dolina Żarska – Smutna Przełęcz
 • Słowacja – Hrebienok – Zbójnicka Chata – Zbójnicki Chodnik

Cena obejmuje

Opiekę przewodnika, ewentualny transport z i do Zakopanego. W Słowackie Tatry, jednodniowe ubezpieczenie na wypadek akcji ratunkowej z użyciem śmigłowca. Sprzęt wspinaczkowo – lawinowy. Jeśli mieszkacie w jednym pensjonacie w Zakopanem lub okolicy, to zabierzemy i odwieziemy Was bezpośrednio stamtąd. W innych przypadkach szczegóły dopasujemy indywidualnie.

Dokumenty i ubezpieczenie

Proszę, zabrać ze sobą dowód osobisty, jeśli nie masz ukończonych 18 lat towymagana jest pisemna zgoda rodziców lub prawnych opiekunów. Każdy z uczestników kursu jest ubezpieczony od NNW i KL do kwoty 5.000 PLN (słownie: pięć tysięcy PLN). Sugerujemy, abyście rozważyli członkostwo w austriackim Alpenverein. Za 260 PLN rocznie zostajecie objęci ubezpieczeniem obejmującym koszty akcji ratowniczej w górach z użyciem śmigłowca. O ile w Polsce nie ma to znaczenia, to w każdych innych górach jest to bardzo ważne. Stawką jest nie tylko Wasze bezpieczeństwo fizyczne, ale i materialne. Link: alpenverein.pl/polska

Jak się zapisać

Wyślij email na adres [email protected] lub zadzwoń pod numer +48 784 098 487, następnie wpłać zadatek w wysokości 100 PLN (słownie: sto PLN). W tytule wpłaty proszę, podać datę oraz imię i nazwisko. Po otrzymaniu przelewu potwierdzimy jego przyjęcie i Twoją rezerwację. W razie rezygnacji do 14 dni przed wyjazdem potrącamy 30% zaliczki.

Resztę kwoty możesz zapłacić przelewem do 2 dni przed rozpoczęciem wycieczki. Jeśli jesteś w ciąży, jesteś chory/a na serce, nadciśnienie tętnicze lub masz inne poważne dolegliwości to prosimy o poinformowanie nas o tym, oczywiście tylko do naszej wiadomości.

Dla początkujących

Dla narciarzy, którzy dają sobie radę na stokach narciarskich, ale nie mają doświadczenia w jeździe pozatrasowej proponujemy krótkie wycieczki na nartach skitourowych z elementami nauki jazdy w terenie. Przewodnik nauczy Was posługiwania się sprzętem skitourowym i zestawem lawinowym oraz przygotuje Was do samodzielnych wycieczek w nietrudnym terenie wysokogórskim.

 • Kuźnice – schronisko Kondratowa – zjazd starą trasą FIS przez „Padaki” do Kuźnic
 • Kuźnice – Schronisko Murowaniec – Przełęcz Karb – zjazd nartostradą do Kuźnic
 • Słowacja – rejon Salatynów, Brestova

Dla zaawansowanych

Dla bardziej doświadczonych narciarzy, którzy nie raz brali udział w wycieczkach narciarskich oferujemy jednodniowe lub kilkudniowe skitoury, z noclegami w schroniskach, ze zjazdami z trudniejszych szczytów: Starorobociański, Kozi Wierch, Rysy. Prowadzimy również po Tatrach słowackich i Alpach. Sprzęt ski-tourowy i zestawy lawinowe można wypożyczyć w naszej zaprzyjaźnionej wypożyczalni. Wycieczki narciarskie prowadzą licencjonowani Przewodnicy Tatrzańscy, Instruktorzy Narciarstwa Wysokogórskiego PZA, z wieloletnim doświadczeniem wysokogórskim.

 • Dolina Chochołowska – Rakoń – Wołowiec – Dolina Chochołowska
 • Dolina Chochołowska – Starorobociański Wierch – Dolina Chochołowska
 • Dolina Kościeliska – Czerwone Wierchy – Kopa Kondracka -zjazd do Kuźnic
 • Kasprowy Wierch – Świnicka Przełęcz – zjazd – Karb – zjazd do Kuźnic
 • Kuźnice – Murowaniec – Zawrat – Dolina 5 Stawów Polskich – Palenica Białczańska
 • Kuźnice – Murowaniec – Zadni Granat – Kuźnice
 • Dolina 5 Stawów – Kozi Wierch – Dolina 5 Stawów
 • Dolina 5 Stawów – Szpiglasowa Przełęcz – zjazd – Wrota Chałubińskiego – Morskie Oko
 • Słowacja – Zbójnicka Chata – Zawracik Rówienkowy – Zbójnicki Chodnik – Smokovce
 • Słowacja – Skrajne Solisko – Dolina Młynicka

Cena nie obejmuje

Wypożyczenia nart i butów skitourowych, wyżywienia , napojów, wydatków natury osobistej. Jeśli nie masz własnego sprzętu to wypożyczymy Tobie odpowiedni ekwipunek.

Rzeczy do zabrania

Konieczne: spodnie grubsze techniczne lub inne o podobnych właściwościach, spodnie od wiatru wodoodporne, ale oddychające, kurtka wodoodporna oddychająca i druga najlepiej z wypełnieniem primaloft, ciepłe skarpety, cienki polar, 2 pary rękawic (jedna para zewnętrznych), czapka, termos, czołówka i zapasowe baterie do niej, okulary przeciwsłoneczne z wysokim filtrem UV oraz gogle, plecak (najlepiej 30-40 litrów).

Polecane: Pomadka do ust, krem przeciwsłoneczny (oby!).

UWAGA

Postaramy się zawsze zrealizować program wycieczki. Jednak góry wysokie to królestwo nieprzewidywalnej pogody. Jeśli zagrożenie lawinowe będzie zbyt duże, pogoda będzie zagrażała Waszemu bezpieczeństwu lub wystąpią inne, obiektywne zagrożenia to instruktor/przewodnik prowadzący zajęcia ma prawo, a nawet obowiązek je odwołać. Zaproponujemy w porozumieniu z Wami termin zastępczy. Nie wymagamy, żebyście byli maratończykami, proponujemy wycieczki dla odpowiedniego poziomu zaawansowania. Jednak, jeśli przyjedziecie na wycieczkę całkowicie nieprzygotowani fizycznie lub przeszacujecie swoje umiejętności, to instruktor/przewodnik ma prawo odmówić Wam udziału. Podczas zajęć nie pijemy alkoholu. Wasze BEZPIECZEŃSTWO i ZADOWOLENIE jest dla nas najważniejsze.