Alpejskie szczyty latem – przygoda w Dachsteinie

Ostatnie wolne miejsca

Dlaczego warto

Via ferrata Sky Walk (E) na Hunerkogel i grań masywu Dirndl.
Tym razem zapraszamy do Austrii, na południową stronę masywu Dachstein. Jeśli jesteście ciekawi długiego na 3 kilometry i wysokiego na 900 metrów skalnego, wapiennego muru, to dobrze trafiliście. Wszyscy miłośnicy powietrza pod stopami, szorstkiego wapienia, wszyscy głodni aplauzu czekającego na szczycie Hunerkogel na zdobywców via ferraty będą usatysfakcjonowani. Tam, gdzie inni wyjeżdżają kolejką linową, ty wyjdziesz po pionowej, doskonale zabezpieczonej stalowymi linami i stałymi stopniami via ferracie Sky Walk. To nie jest zwykła ferrata, to jedna z najtrudniejszych ferrat Europy. Krótka, ale wymagająca, sycąca pejzażami i emocjami. Następnie, jeśli czas pozwoli pójdziemy przez lodowiec na inną krótką i łatwą via ferratę, którą zdobędziemy szczyt Dachsteinu (2995m). Na dół, na ciepłą kolację i do przytulnego pensjonatu górskiego zjedziemy kolejką linową. Tą samą, którą przez prawie cały dzień widziałeś nad głową. Drugi dzień to deser. To wspinanie w trudnościach III+ granią masywu Dirndl. Jeśli pierwszy dzień był wyjątkowy, to ten będzie niezapomniany. Żadne słowa tego nie oddadzą. Niech przemówią zdjęcia.

Dla kogo

    Ta oferta jest dla doświadczonych turystów górskich. Poza oczywistym brakiem lęku przed ekspozycją, powinniście z łatwością poruszać się w terenie wspinaczkowym do IV stopnia w skali UIAA. Skała jest świetnej jakości. Lita, ze świetnym tarciem. Umiejętność asekurowania i zjeżdżania na linie jest niezbędna. Niestety, nie możecie wstać od biurka i pójść na szczyt. Kondycja pozwalająca na pokonywanie 400 m wysokości w czasie godziny przez większą część dnia jest konieczna.

Jak się przygotować

Jeśli chcesz się przygotować do wyjazdu, to przygotujemy dla Ciebie indywidualny trening. Nie martw się. Nie zapłacisz fortuny. To będzie inwestycja, której zwrot poczujesz już na pierwszym podejściu, a prawdziwą wartość poznasz na ostatnim podejściu i podczas zejścia.

Jak się zapisać

Wyślij email na adres: [email protected] lub zadzwoń pod numer +48 784 098 487, następnie wpłać zadatek w wysokości 700 PLN (słownie:siedemset PLN), w tytule wpłaty proszę podać datę oraz imię i nazwisko. W przypadku rezygnacji w terminie do 14 dni przed wyjazdem potrącamy 30% zaliczki.

Po otrzymaniu przelewu potwierdzimy jego przyjęcie i Twoją rezerwację. Resztę kwoty możesz zapłacić przelewem do 2 dni przed wyjazdem.

Jeśli jesteś w ciąży, jesteś chory/a na serce, nadciśnienie tętnicze lub masz inne poważne dolegliwości to prosimy o poinformowanie nas o tym, oczywiście tylko do naszej wiadomości.

Cena obejmuje

Opiekę przewodnika IVBV, 2 noclegi ze śniadaniami i kolacjami w hotelu, sprzęt wspinaczkowy, przejazdy kolejką linową, dwudniowe ubezpieczenie na wypadek akcji ratunkowej z użyciem śmigłowca. Sugerujemy, żebyście rozważyli członkostwo w austriackim Alpenverein. Za 260 PLN rocznie zostajecie objęci ubezpieczeniem obejmującym koszty akcji ratowniczej w górach do 6000 m z użyciem śmigłowca. O ile w Polsce nie ma to znaczenia, to w każdych innych górach ma znaczenie olbrzymie. Stawką jest nie tylko wasze bezpieczeństwo fizyczne, ale i materialne. Link: alpenverein.pl/polska. Ponadto, zniżki w schroniskach zwrócą Wam koszt po dwóch krótkich pobytach w austriackich górach.

UWAGA!

Postaramy się zawsze zrealizować podany program. Jednak góry wysokie to królestwo nieprzewidywalnej pogody. Jeśli cokolwiek będzie zagrażało Waszemu bezpieczeństwu lub wystąpią inne, obiektywne zagrożenia to przewodnik prowadzący Was ma prawo, a nawet obowiązek zawrócić. Nie wymagamy, żebyście byli maratończykami, wystarczy podstawowa sprawność fizyczna. Jednak jeśli przyjedziecie na spotkanie z przewodnikiem całkowicie nieprzygotowani fizycznie, to przewodnik ma prawo odmówić Wam udziału w wycieczce. Podczas akcji górskiej nie pijemy alkoholu.

Program

Dzień 1 – godzina 18-19 spotkanie z przewodnikiem w hotelu górskim Dachstein w Ramsau, tuż pod stacją kolejki linowej na Hunerkogel. Zaczynamy od omówienia wspinaczki i przygotowania sprzętu.
Dzień 2 – Po śniadaniu wymarsz na wspinaczkę Via ferratą Sky Walk na Hunerkogel i po pokonaniu drogi (ok.2.5 godziny) oraz spacerowego szlaku przez lodowiec Dachstein wejście via ferratą na szczyt Hoher Dachstein (2995m). Powrót tą samą drogą do stacji kolejki linowej na Huberkogel i zjazd niemal prosto do hotelu na kolację i odpoczynek.
Dzień 3 – wyjazd po śniadaniu kolejką na Hunerkogel i wspinaczka granią masywu Dirndl. Zjazd ostatnią kolejką do hotelu. Kolacja pożegnalna.
W razie pytań, zapraszamy do kontaktu.

Terminy i ceny

Wycieczka dostępna jest od połowy czerwca do połowy września. Jednak decydujący głos ma natura i jeśli warunki atmosferyczne nie będą odpowiednie to wspólnie ustalimy inny termin. Na szczyty, przewodnik prowadzi maksymalnie 2 osoby.

Terminy i ceny :

  • 07 – 09.06.2019 – 2000 PLN / 1 os.
  • 21 – 23.06.2019 – 2000 PLN/ 1 os.
  • 12 – 14.07.2019 – 2000 PLN / 1 os.
  • 26 – 28.07.2019 – 2000 PLN / 1 os.
  • 16 – 18.08.2019 – 2000 PLN / 1 os.
  • 30.08. – 01.09.2019 – 2000 PLN / 1 os.
  • 13 – 15.09.2019 – 2000 PLN/ 1 os.

Cena nie obejmuje

 Dojazdu, wydatków natury osobistej oraz dodatkowych ubezpieczeń. Jeśli nie jesteście zmotoryzowani lub chcecie jechać naszym transportem, to cena takiej usługi wacha się od 400 do 700 PLN od osoby i jest ustalana indywidualnie.