Alpejskie szczyty latem – Eiger Mittelegigrat

Ostatnie wolne miejsca

Dlaczego warto

Eiger – mityczna góra. Piramida, która swym pięknem obezwładnia. Eiger to piękny szczyt, na którą wejść możecie tylko pod opieką przewodnika. Prowadzimy na szczyt granią Mittelegi. To droga wspinaczkowa o trudnościach III+ w skali UIAA. W rankingu alpejskich graniówek na jednej z najwyższych pozycji. Ekspozycja i widoki podczas wspinaczki na legendarną Nordwand Eigeru zapewnią Wam niezwykłe doznania.

Dla kogo

    Niestety, nie możecie wstać od biurka i pójść na szczyt. Droga granią Mittelegi to trudności III+ stopnia w skali UIAA. Nic strasznego, ale umiejętność posługiwania się lotną i stałą asekuracją, niewrażliwość na ekspozycję, umiejętność wspinaczki w rakach i posługiwania się czekanem oraz kondycja pozwalająca na pokonywanie 400 m wysokości w czasie godziny przez większą część dnia jest konieczna.

Jak się przygotować

Jeśli chcesz się przygotować do wyjazdu, to przygotujemy dla Ciebie indywidualny trening. Nie martw się. Nie zapłacisz fortuny. To będzie inwestycja, której zwrot poczujesz na pierwszym podejściu, a prawdziwą wartość podczas zejścia.

Jak się zapisać

Wyślij email na adres: [email protected] lub zadzwoń pod numer +48 784 098 487, następnie wpłać zadatek w wysokości 700 PLN (słownie:siedemset PLN), w tytule wpłaty proszę podać datę oraz imię i nazwisko. W przypadku rezygnacji w terminie do 14 dni przed wyjazdem potrącamy 30% zaliczki. Po otrzymaniu przelewu potwierdzimy jego przyjęcie i Twoją rezerwację. Resztę kwoty możesz zapłacić przelewem do 2 dni przed wyjazdem. Jeśli jesteś w ciąży, jesteś chory/a na serce, nadciśnienie tętnicze lub masz inne poważne dolegliwości to prosimy o poinformowanie nas o tym, oczywiście tylko do naszej wiadomości.

Cena obejmuje

Wyposażenie w komplet potrzebnego sprzętu, opiekę instruktora ubezpieczenie od NNW i KL do 5.000 PLN (słownie: pięć tysięcy PLN).
Członkostwo w Alpenverein jest obowiązkowe!

UWAGA!

Postaramy się zawsze zrealizować założony program. Jednak góry wysokie, to królestwo nieprzewidywalnej pogody. Jeśli zagrożenie lawinowe będzie zbyt duże, pogoda będzie zagrażała Waszemu bezpieczeństwu lub wystąpią inne, obiektywne zagrożenia to instruktor/przewodnik prowadzący zajęcia ma prawo, a nawet obowiązek odwołać je, organizując zajęcia zastępcze. Nie wymagamy, żebyście byli maratończykami, wystarczy podstawowa sprawność fizyczna. Jednak jeśli przyjedziecie na wyjazd całkowicie nieprzygotowani fizycznie, to instruktor/przewodnik ma prawo odmówić Wam udziału we wspinaczce. Podczas zajęć nie pijemy alkoholu.

Program

Dzień 1 – Godzina 8 spotkanie z przewodnikiem w Grindelwald na parkingu przy przy stacji kolejki na Jungraujoch, omówienie wspinaczki i przygotowanie sprzętu. Nocleg w Moensjochshuette
Dzień 2 – O świcie wymarsz na wspinaczkę III+ w skali UIAA. W partiach szczytowych przyda się wysokogórskie doświadczenie i pomimo dużej ekspozycji, umiejętność wspinania na tym poziomie trudności.
Dzień 3 – dodatkowy, rezerwowy dzień na wypadek niepogody lub konieczności biwaku podczas zejścia.
Gwarantujemy, że widoki i radość ze wspinaczki zrekompensują Wam każdy wysiłek. Po zdobyciu szczytu Eigeru rozpoczniemy zejście.

Terminy i ceny

Wycieczka dostępna jest od 1 lipca do połowy września. Jednak decydujący głos ma natura i jeśli warunki atmosferyczne nie będą odpowiednie to wspólnie ustalimy inny termin. Na szczyt, przewodnik prowadzi maksymalnie 2 osoby.
Terminy otwarte:
05.07. – 07.07.2019 – Cena 700 euro + 100-150 CHF kolejka na Jungraujoch + 28 CHF nocleg w Moensjochshuette
19.07. – 21.07.2019 – Cena 700 euro + 100-150 CHF kolejka na Jungraujoch + 28 CHF nocleg w Moensjochshuette
02.08. – 04.08.2019. – Cena 700 euro + 100-150 CHF kolejka na Jungraujoch + 28 CHF nocleg w Moensjochshuette
16.08. – 18.08.2019 – Cena 700 euro + 100-150 CHF kolejka na Jungraujoch + 28 CHF nocleg w Moensjochshuette
30.08. – 01.09.2019 – Cena 700 euro + 100-150 CHF kolejka na Jungraujoch + 28 CHF nocleg w Moensjochshuette

Cena nie obejmuje

 Dojazdu, wydatków natury osobistej oraz dodatkowych ubezpieczeń. Jeśli nie jesteście zmotoryzowani lub chcecie jechać naszym transportem, to cena takiej usługi wacha się od 400 do 700 PLN od osoby i jest ustalana indywidualnie.