4 dni w górach Dachstein w Austrii z wyjściem na Hoher Dachstein 2995 m n.p.m.

Ostatnie wolne terminy

Wstęp

Góry Dachstein to wapienne góry wyrastające prosto z hal. Strzeliste szczyty, pionowe ściany, lodowiec. Piękne widoki, długie szlaki trekkingowe. Proponujemy krótki, bo czterodniowy wypad w te zjawiskowe góry, na rundę wokół masywu Hoher Dachstein (2995 m n.p.m.). Podczas wyjazdu zobaczycie to co najpiękniejsze w tych górach, będziecie chodzić po skałach i po lodowcu by na koniec, łatwą via ferratą wejść na szczyt Dachsteinu. To propozycja dla każdego, tatrzańskiego turysty, obytego z ekspozycją, łańcuchami i stromymi podejściami.

Program

    • Dzień 01: Całodzienny przejazd z Zakopanego do Ramsau do hotelu Dachstein pod dolną stacją kolejki Dachsteinsudwandbahn. Ciepła kolacja i nocleg.

 

    • Dzień 02: Spektakularny szlak z hotelu Dachstein przez Sudwandhutte do Adamekhutte przez przełęcz Windleger (2458 m n.p.m.). Ok. 800 m podejść i 300 m zejść. W czasie 6-cio godzinnej wędrówki zobaczycie południowe zerwy masywu Hoher Dachstein. Cały dzień spędzimy w wysokogórskich pejzażach by na koniec dnia dotrzeć do schroniska Adamek, jednego z najpiękniej położonych w austriackich Alpach.

 

    • Dzień 03: Szlak od schroniska Adamek do schroniska Simony na północną stronę masywu przez Hoher Trog (2355 m n.p.m.). Tego dnia spotkacie się z alpejskim lodowcem. Bez obaw! Szlak jest bezpieczny! Nie musicie obawiać się, że wpadniecie do szczelin. Po 7 godzinach spędzonych w górach dotrzemy na nocleg do schroniska Simony.

 

    Dzień 04: Po śniadaniu pójdziemy na Hoher Dachstein. W ciągu 6 godzin i pokonaniu via ferraty o trudnościach B wejdziemy na szczyt. Uwaga! Na południową stronę Dachstein obrywa się blisko 1000 m ścianą! Ze szczytu, w nieco ponad godzinę dotrzemy do górnej stacji kolejki Dachsteinsudwandbahn i zjedziemy prosto na parking z którego pojedziemy do Polski.

UWAGA!

Postaramy się zawsze zrealizować podany program. Jednakże góry wysokie to królestwo nieprzewidywalnej pogody. Jeśli cokolwiek będzie zagrażało Waszemu bezpieczeństwu lub wystąpią inne, obiektywne zagrożenia to przewodnik prowadzący Was ma prawo (obowiązek) zawrócić. Nie wymagamy, żebyście byli maratończykami, wystarczy podstawowa sprawność fizyczna. Jednak jeśli przyjedziecie na spotkanie z przewodnikiem całkowicie nieprzygotowani fizycznie, to przewodnik ma prawo odmówić Wam udziału w wycieczce. Podczas akcji górskiej nie pijemy alkoholu.

Termin i cena

01. 27.06. – 01.07.2019 – Cena 700 PLN / 1 osoba + 90 euro (3 noclegi – 1 z ciepłą kolacją i kolejka ostatniego dnia) + 500 PLN przejazd z i do Zakopanego
02. 25.07. – 29.07.2019 – Cena 700 PLN / 1 osoba + 90 euro (3 noclegi – 1 z ciepłą kolacją i kolejka ostatniego dnia) + 500 PLN przejazd z i do Zakopanego
03. 29.08. – 02.09.2019. – Cena 700 PLN / 1 osoba + 90 euro (3 noclegi – 1 z ciepłą kolacją i kolejka ostatniego dnia) + 500 PLN przejazd z i do Zakopanego

Jak się zapisać

Wyślij email na adres [email protected] lub zadzwoń pod numer +48 784 098 487, następnie wpłać zadatek w wysokości 200 PLN (słownie: dwieście).
W przypadku rezygnacji do 14 dni przed wyjazdem potrącamy 30% zaliczki. W tytule wpłaty proszę, podać datę oraz imię i nazwisko.

Po otrzymaniu przelewu potwierdzimy jego przyjęcie i Twoją rezerwację. 
Resztę kwoty możesz zapłacić przelewem do 5 dni przed rozpoczęciem wyprawy. Jeśli jesteś w ciąży, jesteś chory/a na serce, nadciśnienie tętnicze lub masz inne poważne dolegliwości to prosimy o poinformowanie nas o tym, oczywiście tylko do naszej wiadomości.

Cena obejmuje

1. Opiekę i pracę przewodnika podczas trwania całej imprezy.
2. Wyposażenie w komplet potrzebnego sprzętu posiadającego atesty UIAA
3. Ubezpieczenie górskie i OC na czas trwania wyjazdu obejmujące akcję ratowniczą z użyciem śmigłowca.
Bardzo polecamy wykupienie ponadto członkostwa w austriackim Alpenverein.

Cena nie obejmuje

1. Dojazdu do Austrii
2. Kosztów noclegów i wyżywienia (oczywiście to my dokonujemy potrzebnych rezerwacji w schronisku)
3. Kosztów kolejek górskich i parkingów
4. Wydatków natury osobistej